Суспільство

Грецький військовий корабель розірвало суховантажем

Аварія в морі

Португальське торгове судно Maersk Launceston неподалік від острова Саламін зіткнулося з грецьким військовим тральщиком Callisto, для якого інцидент виявився фатальним.

Вантажний корабель Maersk Launceston під прапором Португалії в акваторії найбільшого грецького порту Пірея врізався в місцевий мінний тральщик Callisto, в результаті чого військове судно в буквальному сенсі розірвало на дві частини. Обставини інциденту ще уточнюються, власне розслідування організувала місцева берегова охорона і військові структури. Очевидці стверджують, що коли Callisto виходив з порту, йому в корму врізався суховантаж.

Після зіткнення була оперативно організована рятувальна операція, в ході якої більшу частину команди військового корабля евакуювали. 27 членів екіпажу отримали травми різного ступеня тяжкості, двох з них доставили в госпіталь. На борту тральщика залишилися капітан і троє його підлеглих, які допомагали організувати буксирування корабля в док. На борту контейнеровоза постраждалих немає.

Читайте також:  У Польщі зафіксовано індійський штам COVID-19

У момент аварії на містку Maersk Launceston знаходився штурман, причому, судячи за даними “чорного ящика”, екіпаж помітив 57-метровий тральщик, так як незадовго до удару суховантаж різко знизив швидкість з 16 до восьми вузлів, а потім до п’яти. Перед зіткненням записуючий пристрій зафіксував виконання маневру ухилення, але, мабуть, всі спроби запобігти аварії не увінчалися успіхом.

Суховантаж має довжину 266 метрів, ширину 37 метрів і водотоннажність близько 63 тисяч тонн, тому у військового корабля не було шансів відбутися більш-менш легко. Грецький тральщик в результаті зіткнення розірвало навпіл і відновленню він не підлягає. Після того, як з нього демонтують все обладнання, корабель спишуть. Португальський контейнеровоз Maersk Launceston не отримав особливих пошкоджень.