Натхнення

Як залишатися стильним і відчувати себе комфортно в будь-якій ситуації

Стиль

Літо – саме час для подорожей. Але і тим, хто залишається в місті, нудьгувати теж не доведеться. Яким повинен бути ваш гардероб, розповість Анна Шарлай, автор книги «Стильна подорож без нічого» і професіонал в трансформації людини через її стиль.

1. Дайте волю креативності

Вам належить довгоочікувана відпустка або просто подорож на два дні? Постає проблема вибору: взяти побільше речей і волочити за собою важкий чемодан або їхати без нічого, але виглядати кожен день одноманітно.

Не потрібно шукати компроміс. Спробуйте покреативити, включити фантазію при плануванні способу для подорожі або заходи в місті. Адже часто саме перекомпонування одягу призводить до переосмислення свого стилю, своїх можливостей для розвитку, способу життя в цілому.

2. У кожній ситуації шукайте свій обмежувач

Нещодавно у мене була поїздка: спочатку треба було летіти в Мілан на шопінг з клієнтом, відвідати там світський захід, повернутися в Москву і відразу ж провести майстер-клас. Для всіх цих ситуацій потрібно було скласти такий гардероб, щоб не тільки виглядати красиво, але і відчувати себе комфортно.

Проблема вирішується просто: при плануванні гардероба для таких поїздок або заходів важливо знайти найбільший обмежувач. Це річ, на яку потрібно орієнтуватися і яка нас найбільше обмежує. Обмежувачем не обов’язково повинен бути одяг. У моєму випадку це була сумка: я повинна була бути мобільною і бадьорою (а з валізою це не так-то просто). Тому всі образи для даної поїздки будувалися навколо цієї деталі гардероба.

3. Пам’ятайте, що сумка – показник відношення до нашого емоційного досвіду

Для жінки сумка – це дуже інтимний предмет. А все тому, що саме сумка відображає наш емоційний досвід. Це досвід взаємин з матір’ю, колегами, дітьми, чоловіком, зі своєю справою або хобі. І вибираючи собі сумку, ми несвідомо асоціюємо її з цим досвідом і переживаннями і не орієнтуємося на стиль або образ.

Подумайте, у вас напевно є знайома, яка може одягатися по-різному, а сумка у неї одна і та ж в будь-якій ситуації.

стильні речі

При складанні гардероба важливо усвідомити своє «відчуття сумки». Є закономірність: чим більше нескоординованих деталей і речей, тим більше витрати на обробку і сприйняття образу. А це впливає на ставлення людей до нас.

Коли ви змушуєте оточуючих витрачати багато енергії на усвідомлення вашого образу, ви втрачаєте їх прихильність і довіру. Тому цілісний образ – це в першу чергу прояв поваги до себе та інших. І сумка при створенні цього образу відіграє провідну роль.

4. Враховуйте дистанцію до інших людей

При складанні образу і плануванні поїздки можна враховувати дистанцію до інших людей. Якщо ви виступаєте перед великою аудиторією, образ повинен бути виразним. Мінімум дрібних деталей, максимум плям. Наочний приклад – балерини з яскравим макіяжем. Цей образ з далеких рядів сприймається як гармонійний і правильний.

Якщо ви, наприклад, працюєте коучем, вам належить тісне спілкування на короткій дистанції, то образ повинен бути лаконічним, менш помітним, з індивідуальними деталями.

Ще один важливий момент … Якщо ви виступаєте з доповіддю на складну тему, вам потрібно виглядати максимально просто. Це дозволить аудиторії зосередитися на матеріалі. І навпаки, якщо ваше завдання – просто привернути увагу, то можна робити це за рахунок деталей образу. Ви зацікавите слухачів, викличете довіру до себе, а потім і до самої теми розмови.

5. Виберіть головний принцип поєднання речей

Стильні речі і принципи їх поєднання

  1. Поєднання за кольором. Підходить для емоційних людей, яким важлива колірна історія. Цей принцип можуть вибрати і люди, у яких яскрава зовнішність (колір очей, волосся). Словом, там, де є фарби і контраст, принцип поєднання одягу за кольором – дуже виразний засіб.
  2. Поєднання за фактурами. Ідеально підходить людям, у яких є яскраво виражені риси зовнішності. Це може бути складна форма лиця, зморшки … Також такий принцип підходить тим, кому доводиться багато спілкуватися на короткій дистанції. Що значить поєднання за фактурами? Це коли у вас тонка блуза і джинси, груба куртка і легкі брюки, з’єднання матового і блискіток. На психологічному рівні цього принципу варто дотримуватися тим, хто працює з матеріальними речами (флористам, художникам, будівельникам, кравцям, дизайнерам).
  3. Поєднання по лініях. Це і лінія крою, і візерунки. Підходить людям, у яких в зовнішності є характерні риси (наприклад, ніс з горбинкою). За допомогою цього принципу можна продемонструвати свій характер: вольовий, стрімкий, рішучий – лінії прямі і незграбні; м’якший, гнучкий характер – плавні, акварельні лінії, візерунки, квіти, мотиви.
  4. Поєднання речей по силуету. Для подорожей і поїздок цей принцип найскладніший, оскільки суперечить зручності. Але він добре підходить тим, хто вважає свою фігуру ідеальною. На психологічному рівні вибір цього принципу говорить про те, що людина близька до свого тілесного світу, злегка схильна до ліні. При цьому змінюють силует речі, такі як капелюх, пояс, каблуки, допомагають людині зробити щось нетипове для неї.

6. Збирайте інформацію, щоб правильно підбирати речі

Вам знадобиться:

  1. Інформація про самі речі. Як вони себе ведуть? Мнуться, швидко брудняться, охолоджують вас або нагрівають? Вивчіть свої речі в цьому плані заздалегідь. Наприклад, якщо ми знаємо, що річ НЕ мнеться, то можна її щільно згорнути, а якщо мнеться – вирішити проблему з праскою або покласти її в крафтовий конверт.
  2. Знання своїх особливостей. Наскільки сильно ви мерзнете, потієте, втомлюєтеся, бруднитеся? Якщо ви знаєте, що часто розливаєте каву, то важливо покласти в сумку серветки. Якщо схильні до застуди – невелику аптечку. Постарайтеся вивчити себе і передбачити такі ситуації. З підручними засобами ви будете почувати себе набагато комфортніше і спокійніше.
  3. Знання контексту, навіщо і куди ви їдете. Що за країна або місце, куди ви їдете або йдете? Які люди там будуть і що їм властиво? Навіть якщо ви йдете просто на світську вечерю, але ваша компанія буде одягнена неформально, то ви будете почувати себе некомфортно в вечірній сукні. І навпаки, якщо ваші супутники люблять вбиратися навіть на звичайну вечерю, то плаття виявиться до речі.

7. Пам’ятайте, вилизаний стиль зараз неактуальний

Тому не прагніть купувати взуття і сумку одного кольору. Краще дайте волю фантазії, поекспериментуйте. Адже саме експерименти, творчий підхід до проблем і завдань допомагають нам по-новому сприймати себе.

8. Іноді при покупці потрібно дати собі час на роздуми

Стильні речі в магазині

Добре подумайте перед тим, як купувати щось. Походіть по магазину, довше вдивіться в дзеркало, відчуйте річ і зрозумійте, як ви відчуваєте себе в ній. На щастя, зараз багато магазинів дають два тижні на повернення покупки по будь-якій причині. Використовуйте цей час для того, щоб зрозуміти, чи потрібна вам обновка. Часто буває і так, що в магазині річ не дуже подобається, а через якийсь час вона стає улюбленою.

Залишити коментар