Наука

Апофіс наближається: кінець світу можливий в 2068 році

Апофіз

Астероїд Апофіс не випадково названий на честь бога руйнувань і хаосу. Після того як цей космічний об’єкт був виявлений в 2004 році, астрономи часто говорять про те, що Земля може сильно постраждати від зіткнення з ним.

Астрономи з Гавайського університету вивчили траєкторії польоту астероїда і з’ясували, що Апофіс може врізатися в нашу планету в 2068 році. Вчені прийшли до такого висновку, виявивши, що астероїд прискорився через неоднорідне випромінювання, яке діє, як крихітний двигун. До цього вважалося, що зіткнення неможливе.

Астероїд був відкритий 19 червня 2004 року Національною обсерваторією Кітт-пік в Арізоні, США. З тих пір астрономи постійно відстежували рух Апофіса навколо Сонця. На початку цього року дослідники помітили, що астероїд набрав швидкість. Це відбувається через прискорення Ярковського. Коли тіло астероїда нагрівається в сонячному світлі, воно вивільняє теплову енергію “назад”, впливаючи на свою траєкторію.

Читайте також:  Астрономи поділилися докладними зображеннями супутника Сатурна

Дейв Толен, один з астрономів, сказав: “нові дані, які ми отримали за допомогою телескопа Subaru на початку цього року, вказали на прискорення Ярковського. Це говорить про те, що Апофіс прискорюється і щорічно зміщується зі своєї гравітаційної орбіти на 170 метрів».

Вчені кажуть, що ймовірність зіткнення астероїда з землею через 48 років дорівнює 1 до 150 000. Однак якщо це станеться, астероїд шириною більше 300 метрів, може зруйнувати територію площею в тисячі квадратних кілометрів, так як удар буде еквівалентний вибуху 880 мільйонів тонн тротилу.

Залишити коментар