Наука

NASA і ESA побудують аванпост в глибокому космосі

Lunar Orbital Platform-Gateway

NASA і Європейське космічне агентство (ESA) підписали угоду про будівництво в космосі станції Gateway в рамках програми «Артеміда» по поверненню США на Місяць.

Долетіти до Місяця “за один присід” досить дорого і незручно. Майбутня станція Lunar Gateway допоможе скоротити витрати на перевезення людей і підвищити можливості місячних місій. За новою угодою європейці побудують частину модулів для цієї станції.

Проект станції Lunar Orbital Platform-Gateway (Місячна орбітальна платформа-шлюз) NASA представило ще в березні 2017 року. Планується, що цей космічний аванпост буде готовий до 2024 року і виступить в ролі плацдарму для відправки астронавтів на місяць.

Читайте також:  «Втрачена» вода Марса збереглася в його породах

Згідно з NASA, платформа-шлюз розміром в одну шосту Міжнародної космічної станції (МКС) буде зібрана з декількох різних модулів і запущена на Гало-орбіту. На цій орбіті станція буде обертатися біля точки Лагранжа L1, де гравітаційні поля Землі і Місяця врівноважуються.

Як тільки платформа буде готова, до неї зможе пристикуватися корабель «Оріон» з астронавтами. На борту шлюзу екіпаж зможе дистанційно керувати місяцеходами або сідати в апарати для спуску на поверхню Місяця. За новою угодою NASA з Європейським космічним агенством, останнє зобов’язане створити для місії житлові і заправні модулі, а також систему місячного зв’язку.

Читайте також:  Виявилося, що найдавніший ударний кратер Землі виник не через падіння астероїда

Роботою своїх модулів ESA зможе керувати з землі. Крім того, агентство побудує ще два європейських сервісних модуля для космічного корабля «Оріон», на яких будуть розміщуватися рухова, енергетична, повітряна і водна системи для капсули екіпажу. Станцію зможуть використовувати як державні космічні агентства, так і приватні компанії, які вирішать відправити свої місії до Місяця. Також орбітальна платформа-шлюз буде свого роду полігоном для тестування технологій відправки астронавтів на Марс і демонстрації дистанційного керування і перевірки довгострокової надійності автономних систем.