Яйця

8 дій, які потрібно виконати до 8 ранку

З ранку багато з нас не здатні потрапити з першого разу зубною пастою з тюбика на щітку. А між тим, до восьмої ранку можна встигнути змінити своє життя. Якщо сильно захотіти, звичайно.

У вас виходить слідувати за своїми мріями? Іноді це здається таким складним завданням. А якщо вам пощастило отримати роботу на повний робочий день, сім’ю і дітей, наздогнати власні прагнення стає ще важче.

Так як же рухатися вперед?

Вам доведеться знайти трохи часу кожен день на те, щоб працювати над собою. Інакше незабаром ви втратите самого себе в суєті днів. Перш ніж ви це усвідомлюєте, пройде кілька десятків років. І залишок життя перетвориться в сумне подобу «Казки про втрачений час».

Отже, ось що вам потрібно зробити: осмислити своє життя і вийти з постійного режиму виживання.

Ви читаєте цю статтю для того, щоб переглянути своє ставлення до життя. Повністю. Глибоко. Правдиво і чесно. Тільки так ви зможете повернутися до основ.

На жаль, багато людей наповнюють своє життя банальностями і безглуздістю. На цю дурницю вони витрачають весь свій час. Тому у них немає і хвилинки, щоб зупинитися і подумати.

Такі люди постійно перебувають в режимі виживання. А ви?

Пам’ятайте, як хоббіт Більбо Беггінс говорив, що відчуває себе крихітним шматочком масла, який розмазують тонким шаром по занадто великому шматку хліба? Напевно багато хто міг би впізнати себе в цій фразі. На жаль, в більшості випадків навіть цей шматок хліба належить іншому. Мало хто готовий взяти на себе відповідальність за своє життя.

Така ситуація була абсолютно нормальною для попереднього покоління: жити за правилами і традиціями, встановленим іншими людьми. Багато хто продовжує плисти за течією, не бажаючи щось міняти.

Далі так жити не можна, якщо ви хочете відбутися, чогось досягти, бути краще за інших. Тому що оточуючі вас люди вже розуміють власну відповідальність і готові братися за роботу і проживати кожен момент свого життя усвідомлено, згідно з тими правилами, які вони самі встановили.

Нікуди не дітися: ви відповідаєте за своє життя. Вам доведеться вирішувати. Вам потрібно вирішувати. Якщо цього не зробите ви, за вас вирішить хтось інший.

Щоб привчити себе брати відповідальність за своє життя і навчитися приймати рішення, потрібен правильний образ дій. Ми підготували для вас список. Він здається довгим, але насправді він дуже простий і очевидний.

 • Прокидайтеся.
 • Приходьте в себе.
 • Рухайтеся.
 • Харчуйтеся правильно.
 • Підготуйтеся.
 • Надихніться.
 • Оцініть своє життя.
 • Почніть рухатися у напрямку до мети.

Поїхали.

Отже, до восьмої ранку вам потрібно …

Виспатися

Здоровий сон так само важливий, як і здорове харчування. Дивно, але, навіть знаючи це, мільйони людей нехтують нормальним сном і постійно відчувають побічні ефекти такої бездумної поведінки.

Здоровий сон допомагає:

 • поліпшити пам’ять;
 • продовжити життя;
 • підвищити креативність;
 • підвищити концентрацію;
 • швидше схуднути і наростити м’язову масу (якщо доповнити сон вправами);
 • знизити рівень стресу;
 • знизити залежність від стимуляторів, наприклад кофеїну;
 • знизити ризик розвитку депресії.

Все, що написано нижче, не матиме ніякого значення, якщо ви не збираєтеся висипатися. Який сенс вставати щодня о сьомій годині ранку, якщо ви лягаєте в третій чи четвертій годині ночі?

Ви все одно довго не протримаєтеся. Можна, звичайно, використовувати стимулятори, пити багато кави, але і в такому стані довго не протягнеш. У перспективі першим вас підведе серце – не витримає такого життя. Погодьтеся, досить похмурий сценарій розвитку подій.

Помедитувати і / або помолитися

Після того як ви прокинетеся, вам потрібно наповнити себе спокоєм і позитивним настроєм. Для цього потрібно медитувати або молитися – що вам ближче (можливо, ви практикуєте і те, і інше). Головне – сфокусуватися і знати, чого ви хочете домогтися цією дією.

Молитва і медитація вирощують в вас почуття вдячності за все, що маєте. Подяка має увазі, що ви розумієте, як багато благ вам дано. Це відчуття працює як магніт. Коли ви дійсно вдячні за все, що у вас є, ви залучаєте у своє життя більше позитивного і доброго.

А ще подяка легко передається іншому. Можливо, це почуття є головним ключем до успіху.

Відповідно, якщо щоранку починати з практики подяки, ви будете автоматично притягувати все найкраще, що є в цьому світі. І Всесвіт вам точно не відмовить.

Зробити зарядку

Незважаючи на те, що тіло постійно вимагає фізичного навантаження, абсолютна більшість людей ігнорує ці сигнали.

Якщо ви хочете прожити довге, щасливе і продуктивне життя, вам необхідно привчити себе вправлятися регулярно. Багато приймають правильне рішення і йдуть займатися в спортзал. Якщо ж вам не подобається така активність, є ще варіанти: робота в саду або тривала прогулянка.

Просто знайдіть те, що змусить ваше тіло рухатися.

Навіщо? Про позитивний вплив фізичної активності сказано неймовірно багато. Вправи допомагають знизити ризик розвитку депресії і справлятися зі стресом. Заняття спортом також пов’язують з успіхами в кар’єрі.

Якщо ви не будете піклуватися про своє тіло, не сподівайтеся відбутися в інших аспектах вашого життя.

З’їсти 30 грамів білка

Дональд Лейман (Donald Layman), професор Університету Іллінойсу, рекомендує вживати як мінімум 30 грамів білка на сніданок. Тім Ферріс (Tim Ferriss), автор книги «Досконале тіло за чотири години», також радить з’їдати 30 грамів білка після пробудження.

Тім каже: його батько строго дотримувався цієї рекомендації і втратив 8,5 кілограма за місяць. Їжа, багата білком, допомагає залишатися активним набагато довше. Вона не так швидко залишає шлунок, а значить, ви ще не скоро відчуєте голод.

Рекомендації Тіма Ферріса для прийому їжі вранці

 • З’їдайте як мінімум 40% калорій вашого сніданку у вигляді білка.
 • Бажано з’їдати 2 або 3 яйця (в кожному яйці міститься близько 6 грамів білка).
 • Якщо ви не любите яйця, замініть їх на свинину, індичку або сир.
 • Ще один варіант – зробити білковий коктейль.

Люди, які намагаються не їсти (або їсти поменше) м’яса, молока і яєць, можуть отримати свою норму білка з бобових, зелені або горіхів.

Прийняти холодний душ

Тоні Роббінс (Tony Robbins), відомий американський підприємець і автор книг, починає кожен свій ранок з того, що стрибає в басейн з водою, температура якої становить 14 градусів. Навіщо він це робить?

Якщо приймати холодний душ регулярно, ви будете почувати себе краще – фізично і морально. За допомогою холодного душу ви тренуєте імунітет, покращуєте роботу лімфатичної, кровоносної і травної систем, а значить, підвищуєте якість свого життя.

У 2007 році було опубліковано дослідження, згідно з результатами якого холодний душ допомагає позбутися симптомів депресії і робить це ефективніше медичних препаратів. Холодна вода дарує нам гарний настрій: організм починає вивільняти хімічні речовини, завдяки яким ми відчуваємо себе щасливішими.

Звичайно, обливатися холодною водою страшнувато. Якщо ви хоча б раз брали крижаний душ, то знаєте: вранці ви будете проводити кілька хвилин в глибокій задумі, розмірковуючи, чи потрібно вам взагалі це все.

Можливо, ви навіть вступили у внутрішній діалог із самим собою і вмовили себе не приймати холодний душ. «Завтра», – урочисто пообіцяли ви самому собі і пішли на роботу.

Або ж ви підхопилися під перші краплі крижаного душу і миттєво включили гарячу воду.

Вам варто подумати про це ще раз і уявити, ніби пірнаєте в басейн. Ніхто не заходить в прохолодний басейн повільно, тому що це болісно. Легше розбігтися і пірнути. Через 20 секунд тіло звикне і все буде круто.

Те ж саме стосується і холодного душу. Спочатку вас обпалюють крижані струмені, а серце б’ється як ненормальне. Через 20 секунд все в порядку.

Беручи холодний душ, ви тренуєте силу волі і налаштовуєте себе на креативність і натхнення. Вам доведеться навчитися дихати повільно і спокійно, поки холодна вода ллється на вашу спину. Зате потім ви відчуєте себе щасливим. Безліч нових ідей відвідають вашу голову, а частина з них можна і потрібно застосувати для досягнення поставлених цілей.

Крім того, цей ритуал допомагає вийти із зони комфорту прямо з ранку.

Мотивувати себе

Звичайні люди шукають способи розважитися. Ви повинні шукати способи дізнатися щось нове і цікаве. Найуспішніші люди світу читають як мінімум одну книгу на тиждень. Для них неймовірно важливо не зупинятися в процесі навчання.

У вас точно вийде слухати по одній аудіокнизі в тиждень, якщо ви будете включати її по дорозі на роботу. А з ранку можна знайти 15 хвилин для того, щоб прочитати щось мотивуюче і практичне, то, що зарядить на цілий день. Така інформація змінює вас. Вона ніби поміщає вас в ту зону, де ви максимально продуктивна, креативна і цілеспрямована людина.

Ви вже прочитали сотні книг. Ви гарні в тому, чим займаєтеся. Але тепер вам потрібно розширити кругозір, подивитися на світ з нової точки.

Оцінити своє життя

Всі ваші цілі, великі і малі, потрібно записати. Це займе всього кілька хвилин. Щоранку вам потрібно перечитувати цей список і погоджувати свій день з тим, як ви бачите власне життя.

Якщо ви перечитуєте список великих цілей кожен день, то так чи інакше будете обдумувати їх і вранці, і ввечері. А коли ви навчитеся щодня оцінювати і осмислювати своє життя, ви почнете діяти відповідно до поставлених цілей. Рано чи пізно список поставлених цілей перетвориться в гордий маніфест всього вашого життя.

Досягнення цілей – це наука. Зшахраювати не вийде.

Здійснити хоча б один крок на шляху до великої мети

Сила волі подібна м’язам. Її можна і потрібно тренувати. Те ж саме можна сказати і про нашу здатність приймати правильні рішення. Цю здатність можна витрачати на дурниці. Її можна втратити – короткочасно або назавжди. Використовувати її потрібно з розумом.

Всі найскладніші рішення необхідно приймати з ранку. Це дуже важливо.

Якщо ви не будете цього робити, ви не зможете прийняти складне рішення ввечері. А значить, воно перенесеться на завтра. Або на післязавтра. Або ви подумаєте, що зможете вирішити «потім» – тобто ніколи.

Це дуже непросто. Але прийняття необхідних рішень по кроку наближає вас до великої мети. Незабаром ви зрозумієте: ці великі цілі не так вже й далекі.

Після восьмої ранку

Після того як ви зробите все перераховане вище, вже неважливо, як пройде залишок дня. Ви вже зробили все найважливіше, те, що допоможе стати успішнішим. Ви вже просунулися вперед на шляху до мрії.

Якщо ви змогли виконати все з цього списку, ви показали, що готові до кращого життя. Кожен з пунктів допоможе вам бути продуктивнішим на роботі, будувати гармонійні відносини, стати щасливим. Кожен з перерахованих вище кроків – це рух до впевненості, спокою і відповідальності.

Дивно, як швидко життя змінюється на краще, якщо ви збираєте силу волі в кулак і просто робите те, що потрібно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *