Політика

ВС не визнав агітацією опитування Зеленського

Верховний суд

Велика палата Верховного суду вирішила, що опитування президента не є передвиборною агітацією.

Верховний суд України відмовився визнати всеукраїнське опитування президента Володимира Зеленського, що проводилося в день місцевих виборів, незаконною агітацією. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на постанову Великої палати Верховного суду від 25 жовтня.

Це рішення опублікували 28 жовтня і воно не може бути оскаржене.

Позивач, екс-депутат Наталія Новак просила Верховний суд визнати незаконною агітацією відеозвернення Зеленського, в якому він анонсував проведення загальнонаціонального опитування по 5 питань. Позивач також просила заборонити проведення цього опитування.

Читайте також:  Пенс назвав умову оголошення імпічменту Трампу - CNN

Велика палата ВС вирішила, що дане опитування не є передвиборною агітацією.

“За матеріалами цієї справи, на підставі аналізу наданих сторонами доказів та пояснень сторін можна зробити висновок, що справжньою метою проведення опитування є з’ясування президентом України важливих, як на його думку, соціально-економічних питань”, – йдеться в постанові суду.

Крім того, судді відзначили, що використання Зеленським вираження “Україна – це ти” не містить жодних закликів до голосування за ту чи іншу політичну силу.

На думку Верховного суду, цей вислів використовувався в Україні та іншими політичними силами, а також широко застосовується в масовій культурі.

Читайте також:  Посольство США в Києві повідомило про розміри допомоги для України з 2014 року

Таким чином, суд не знайшов обставин, які беззаперечно свідчили б на користь того, що опитування було прихованою формою агітації за пропрезидентську партію “Слуга народу”.

Верховний суд відмовив позивачеві в повному обсязі.