Суспільство

В Україні зайняті дві третини COVID-ліжок

Covid-19

Найбільша завантаженість спостерігається в Житомирській, Полтавській та Луганській областях, при цьому немає жодної області, де були б зайняті менше половини місць.

В Україні зайняті 65% лікарняних місць для пацієнтів з коронавірусом. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я в середу, 28 жовтня.

Більш ніж на 70% ліжка зайняті в лікарнях Житомирської (91,8%), Луганської (79,5%), Одеської (77,6%), Полтавської (78%), Донецької (71,8%), Рівненської (71,9%) і Кіровоградської (71%) областей. У Києві ліжка зайняті на 67,8%. При цьому немає жодного регіону, де такі ліжка зайняті менш ніж на 50%. Загалом по країні введено вже 39 114 ліжок для пацієнтів з коронавірусом.

Читайте також:  В Україні збільшився приріст випадків COVID

Крім того, у всіх регіонах перевищено показник інцидентності. В середньому, в Україні цей показник становить 228,2 особи на 100 тисяч населення з нормою в 40. Найгірша ситуація спостерігається в Чернівецькій області – 409,1. У Києві показник становить 234.

Своєю чергою, глава МОЗ Максим Степанов говорить, що відомство перепрофільовує по дві-чотири багатопрофільні лікарні в кожному регіоні.

“Ми перепрофілювали по 2-4 багатопрофільні лікарні в кожному регіоні. Це дозволить нам надавати медичну допомогу хворим на COVID-19, які мають інші захворювання. Наприклад, люди, які потребують тієї чи іншої операції і в той же час вони мають захворювання на COVID- 19. Зазвичай їх треба лікувати в таких лікарнях”, – сказав Степанов.