Нафта

МВФ прогнозує зростання цін на нафту до $ 75

Міжнародний валютний фонд (МВФ) проаналізував стратегію розвитку ОПЕК від 2014 року і з’ясував, що тактика на збереження ринкової частки, згадана в ній, не працює: ціни на “чорне золото” до 2020 року можуть зрости до 58-75 доларів за барель, якщо ОПЕК поступиться лише невеликою ринковою часткою, випливає з робочих документів фонду. Про це пишуть РИА Новости.

В аналізі зазначається, що ставка ОПЕК на демпінг і витіснення США не виправдалася – американський сланець виявився вкрай життєздатним.

“ОПЕК займає 42% ринку, проти 35%, якби він пристосовувався (до нових реалій ринку). Меншим злом для ОПЕК в майбутньому було б прагнення до досягнення рівноваги ринку”, – говориться в документі. Згідно з однією з моделей МВФ, в разі збереження тиску витрат через демпінг на виробництво сланцевої нафти в США, ринкова ціна складе 58 доларів за барель до 2020 року при частці ОПЕК 41% (скорочення на 1%).

“У випадку, якщо поставки країн ОПЕК знизяться на 7 мільйонів барелів на день, ринкова частка ОПЕК буде 35%, а ціна нафти 75 доларів за барель”, – йдеться в документі.

У червні МВФ на 1 долар підвищив прогноз середньої ціни на нафту на 2016 і 2017 роки – до 36 і 42 доларів за барель відповідно. Довгостроковий прогноз до 2021 року було передбачено, що ціни стабілізуються на рівні 51 долар за барель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *