Авто

Tesla вкладе рекордні 12 мільярдів доларів в нові заводи

Tesla

Компанія Tesla планує значно розширити виробничі потужності. Згідно з новим фінансовим планом, з яким ознайомився сайт Electrek, протягом двох років в нові заводи з виробництва електрокарів і батарей буде вкладена рекордна сума – 12 мільярдів доларів.

У нинішньому році витрати на виробництво складуть близько 3,5 мільярда доларів, йдеться в звіті компанії за третій квартал. Вже в 2021 році вони зростуть до шести мільярдів доларів, і стільки ж буде витрачено в 2022 році.

Читайте також:  Honda придумала противірусну маску для автомобілів

Виділені кошти спрямують на розвиток заводів у трьох частинах світу – Азії, США та Європі. Йдеться про нові потужності на “Гігафабриці” Tesla в Шанхаї, що відкрилася на початку нинішнього року, а також про споруджувані підприємства в Техасі і в околицях Берліна.

Що стосується продуктів, то додаткові кошти будуть вкладені в складальні лінії кросовера Model Y, які з’являться на трьох нових заводах. Так само інвестиції направлять на розробку сонячних панелей Solar Roof – блоку батарей, які будуть заряджати акумулятор під час стоянки. Така розробка є і У інших виробників: “сонячним дахом” оснащуються гібридні Hyundai Sonata, а у Ford є патент на розкладні сонячні панелі для електрокарів.

Читайте також:  Mazda3 отримає надбавку до потужності

Збільшення витрат може бути частиною амбітного плану, озвученого главою Tesla Ілоном Маском на Battery Day у вересні. Він заявив, що в довгостроковій перспективі компанія збирається наростити обсяги випуску до 20 мільйонів електрокарів на рік. На сьогоднішній день потужності “Тесли” куди скромніше: в 2019 році компанія випустила близько 365 000 автомобілів.

Джерело: Electrek