Економіка

Інвестиції в світі впали вдвічі через COVID

Гроші

Найбільший спад спостерігався в розвинених країнах, де ПІІ впали на 75%, до $98 млрд. Приплив ПІІ в країни, що розвиваються, скоротився на 16%.

Прямі іноземні інвестиції в світі за січень-червень скоротилися на 49% в порівнянні з тим же періодом 2019 року, до $399 млрд. Про це у вівторок, 27 жовтня, повідомила Конференція ООН з торгівлі та розвитку UNCTAD.

Глобальні потоки ПІІ за винятком офшорних фінансових центрів в країнах Карибського басейну в першій половині 2020 року перебували під серйозним тиском через пандемію COVID-19, наголошується в доповіді UNCTAD.

Читайте також:  Нацбанк повернувся до продажу валюти

“Локдауни по всьому світу змушували компанії відкладати існуючі інвестиційні проекти і відкладати несуттєві інвестиції для збереження грошових буферів”, – зазначають експерти UNCTAD.

Скорочення торкнулося всіх основних форм ПІІ. Так, кількість нових оголошених інвестиційних проектів знизилася на 37%, транскордонних злиттів і поглинань – на 15%, оголошених угод з фінансування транскордонних проектів – на 25%.

Найбільший спад спостерігався в розвинених країнах, де ПІІ впали на 75%, до $98 млрд. Приплив ПІІ в країни, що розвиваються, скоротився на 16%.

Прямі іноземні інвестиції в країни Африки були нижчими від торішнього рівня на 28%, в Латинській Америці і Карибському басейні – на 25%, в країни Азії – на 12%.

Читайте також:  Металурги звернулися до влади через плани щодо закупівель у Казахстану

При цьому за звітний період на країни Азії, що розвиваються, припадало більше половини світових ПІІ.

За підсумками 2020 року UNCTAD очікує зниження ПІІ в усьому світі на 30-40%. Більш точний прогноз утруднений через значну невизначеність щодо тривалості та наслідків епідемії коронавірусу.

Залишити коментар