Політика

Кремль проти нових зовнішніх ініціатив щодо Донбасу

Лавров

Для сходу України вже є безальтернативна основа мирного врегулювання – це другі мінські угоди, датовані лютим 2015 року, заявив глава МЗС РФ.

Будь-які додаткові зовнішні ініціативи щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі не мають сенсу. Про це заявив міністр закордонних справ Сергій Лавров в інтерв’ю хорватській газеті Vecernji list, повідомило у вівторок, 27 жовтня, МЗС РФ.

За його словами, для сходу України вже є безальтернативна основа мирного врегулювання – це другі мінські угоди, датовані лютим 2015 року.

Читайте також:  Передумов для локдауну зараз немає - Арахамія

Підписаний учасниками переговорів протокол став частиною міжнародного права, тому як був схвалений резолюцією №2202 Радбезу ООН, пояснив глава МЗС РФ.

“Зараз просто необхідно виконати в повному обсязі те, про що сторони домовилися більше п’яти років тому в ході багатогодинного дипломатичного марафону. Потреби в будь-яких додаткових зовнішніх ініціативах не бачимо”, – заявив він.

Таким чином Лавров відповів на питання, чи можна з ініціативи прем’єра Хорватії Андрія Пленковича використовувати хорватський досвід реінтеграції дунайського регіону на Донбасі.