Технології

Новий ядерний двигун доставить до Марса за 3 місяці

Ядерний ракетний двигун

Американська компанія запропонувала NASA нову технологію ядерних двигунів. Розробники запевняють, що новий двигун безпечніший, надійніший і ефективніший своїх за попередників.

Ракети на хімічному паливі їх близькі до своєї теоретичної межі. Тому, якщо людство хоче подорожувати до планет Сонячної системи та інших зірок за розумний час, йому знадобляться більш ефективні двигуни. Сьогодні однією з найбільш перспективних замін наявними технологіями є ядерний двигун. При правильному проектуванні ракети з ядерними двигунами могли б мати в кілька разів більшу ефективність, ніж їх хімічні аналоги.

Але є одна проблема – створити ядерний реактор, який був би досить легким і безпечним для використання поза атмосферою Землі, поки не вдалося нікому. Тепер вчені та інженери з компанії Ultra Safe Nuclear Technologies представили свою конструкцію ядерного теплового ракетного двигуна, яка надійніше попередніх версій цих рухових установок і дозволяє створювати вдвічі більший питомий імпульс.

Читайте також:  У новій версії Chrome виправлена незручна функція

Для живлення двигуна інженери пропонують використовувати ядерне паливо в мікрокапсулах з карбіду цирконію. У них буде міститися уран зі збагаченням вище 5% і нижче 20%. Цей вид палива все ще вважається низькозбагаченим, проте його не використовують на атомних електростанціях, так як для отримання електроенергії в ньому досить багато радіоактивного елемента.

За словами розробників, запропонований вид палива безпечніше запропонованих раніше ядерних палив. До того ж, воно дозволяє двигуну працювати при високих температурах. Крім того, створити таке паливо можна за допомогою вже наявних технологій. Є надія, що нова технологія може допомогти створити ядерні двигуни, які різко скоротять час польоту в далекий космос, а люди зможуть долетіти до Марса всього за три місяці.