Авто

В Україні хочуть частково заборонити дизельні авто

Заборона дизеля

Львівська міськрада прийняла рішення № 934 про комплекс заходів щодо поліпшення якості повітря в місті. Серед досить великого списку значиться і створення у Львові Low emission zones, доступ в які матимуть транспортні засоби певних класів екологічності або тільки електротранспорт.

Притому, вже з 2021 року Львів заборонить в’їзд вантажівок і старих авто (до 1991 року випуску) і авто без каталізаторів в деякі особливо навантажені зони міста.

З 2025 року в місто планують взагалі не пускати Вантажний автотранспорт і транспорт, який не відповідає певним екостандартам, або не має альтернативний привід. Мається на увазі гібридні авто, які можуть пересуватися на електричному приводі.

Читайте також:  Нова стратегія Kia: електромобілі, вторсировина і сервіси

А з 2030 року Львів має намір ввести заборону на в’їзд в місто всіх дизельних автомобілів.

Таке резонансне рішення поки лише декларація, оскільки міськраді ще потрібно видавати окремі накази щодо виконання даних заходів. Однак, Львів став першим українським містом, яке позначило прийдешні обмеження для неекологічних авто.

Нагадаємо, що раніше у Львові був підписаний меморандум щодо закупівлі 250 електробусів для комунального транспорту і транспорту для приватних перевезень, а вчора мер Львова Андрій Садовий повідомив, що місто має намір виділити ділянки землі для залучення виробництва електромобілів на своїй території.

Джерело: Аutoconsulting