Авто

Tesla довелося відкликати майже 50 000 автомобілів в Китаї

Model X

Tesla оголосила відкликання 48 442 автомобілів моделей Model S і Model X, проданих в Китаї. Велика акція викликана проблемами з підвіскою, яку американської компанії доведеться доопрацювати за свій рахунок за вказівкою Державного управління КНР з регулювання ринку. При цьому сама Tesla наявність дефекту не визнає.

За даними відомства, в сервісні центри в Китаї відправляться 29 193 примірників Model S і Model X, ввезених в країну з 17 вересня 2013 по 16 серпня 2017 року, а також 19 249 імпортованих Model S, вироблених в період з 17 вересня 2013 по 15 жовтня 2018 року. Всі проблемні автомобілі зібрані на американському заводі Tesla під Фрімонті в штаті Каліфорнія – машин китайської збірки серед відкликаних немає.

Читайте також:  Mercedes-Benz поділився інформацією про електричний eSprinter

Причиною відкликання стали важелі передньої і задньої підвіски, на яких в разі зовнішнього удару можуть утворитися тріщини, в результаті чого важіль може повністю зруйнуватися. Tesla вирішила не оскаржувати відкликання і погодилася безкоштовно замінити дефектні важелі на всіх зазначених автомобілях, хоча вважає міру «зайвою», а в дефектах важелів звинуватила неакуратних китайських водіїв.

«Tesla не знайшла наявність проблем ні в задній, ні в передній підвісці, і вважає, що основною причиною проблеми є зловживання з боку водія. Необережне водіння (наприклад, удари об бордюри і їзда по вибоїнах) може привести до пошкодження деталей і до негайної або подальшої поломки підвіски”, – заявила керівник радник Tesla з питань регулювання Елізабет Микитюк.

Читайте також:  Tesla Model Y отримала високі оцінки за безпеку

Вона також зазначила, що за межами Китаю така проблема спостерігалася у 0,05 відсотка проданих Tesla, а в Китаї – у 0,1 відсотка. Однак скарги надходять не тільки з Піднебесної: на початку жовтня водій Tesla Model S зі Швейцарії розповів, що у машини прямо на ходу розвалилася підвіска.

Джерело: CNBC, Electrek