Авто

Аналітики розповіли, коли впадуть ціни на електромобілі

Tesla

За оцінками аналітиків, частка електрокарів в 2020 році досягне 10% від загального числа автомобілів, а в 2021-му виросте до 15%. Поки що їх масовому поширенню перешкоджає висока вартість. Судячи з останніх прогнозів, вже незабаром собівартість машин з електричним двигуном зрівняється зі звичайними на викопному паливі.

Найбільш дорогою деталлю сучасного автомобіля з електродвигуном все ще залишається акумулятор. На нього припадає від 25 до 40 відсотків ціни машини. Як очікується, вже до 2022 року різниця собівартості транспортних засобів на електричних і бензинових моторах скоротиться до $1900 і повністю зникне до 2024-го.

Читайте також:  Опубліковані перші знімки оновленої Audi A8

Цьому сприятиме подальше зниження цін на акумулятори. Так, в 2022-му вартість одного кВтг впаде нижче $100, що призведе до зростання ринкової частки електрокарів до 2025-го до 17%, А до 2030 — го-до 40%.

Зазначається, що нарощуванню темпів заважає нерішучість багатьох великих компаній, які досі не бажають переходити на електромотори. З одного боку, така позиція економічно виправдана, оскільки перенесення поточних моделей на електричні платформи викличе їх значне подорожчання. Проте багато автовиробників вже анонсували додаткові інвестиції в розробку ще більш ефективних моделей. Так, Tesla і Volkswagen зобов’язалися витратити на це $33 мільярди.

Читайте також:  Компактні моделі Volkswagen отримають проекційний дисплей з доповненою реальністю

Ще одна проблема полягає в тому, що ринок акумуляторів розділили кілька компаній, такі як південнокорейська LG і японська Panasonic. Це перешкоджає конкуренції, і в результаті швидке зниження цін неможливо.

Джерело: theguardian.com