Авто

Безпілотна електровантажівка без кабіни підкорила гоночну трасу [ВІДЕО]

Einride Pod

Здешевлення автоперевезень стало лейтмотивом для багатьох стартапів, які прагнуть вийти на ринок з повністю готовими прототипами на базі автономних систем управління. Для демонстрації ефективності своєї розробки стартап Einride влаштував заїзд безпілотної електровантажівки на знаменитій трасі Гудвуд у Великобританії.

Показовий заїзд вантажівки Einride Pod відбувся в рамках щорічного фестивалю автоспорту Goodwood SpeedWeek. Машину надала команда розробників зі Швеції. За словами виробника, автомобіль повністю готовий до перевезень на короткі і середні маршрути в разі, якщо вся необхідна інформація про шлях внесена в його базу даних. Також він здатний пересуватися в інших напрямках, але вимагає для цього оператора, який контролює складні маневри віддалено.

Читайте також:  Який бензин заливають у баки на українських АЗС: результати досліджень

Einride Pod зробив коло в супроводі оператора, що пересувався поруч на седані Lincoln MKZ. Представники стартапу повідомляють, що у Вантажівки четвертий рівень автономності, але не уточнили, чи керував хтось автомобілем під час Цього демонстраційного заїзду.

Однією з відмінних рис нового Einride Pod стала відсутність кабіни. Виробник заявив, що її проектування та облаштування обходиться занадто дорого, тому він і викреслив місце водія з фінальної конфігурації. Відзначається, що автономність забезпечує інтелектуальна система на основі рішень NVIDIA.

Джерело: youtube.com