Новини

Великобританія знизилася в рейтингу найбільших економік світу

Фунт стерлінгів

Після чергового послаблення фунта стерлінгів Франція обійшла Великобританію в рейтингу найбільших економік світу за версією Reuters. Про це повідомляється на сайті агентства, пише Укрінформ.

“Франція і Великобританія боролися за п’яте місце в списку найбільших економік світу, в середу після падіння фунта Франція обійшла Великобританію”, – йдеться в повідомленні.

За даними МВФ, ВВП Великобританії в 2015 році склав 1,864 трлн фунтів стерлінгів.

Як зазначає агентство, зазвичай місце країни визначається за допомогою усередненого обмінного курсу за відповідний рік, але за поточним обмінним курсом Франція все ж обійшла Великобританію.
Напередодні ввечері курс фунта вперше з 2013 року впав нижче 1,17 євро. Це означає, що в 2015 році британський ВВП був еквівалентний 2,172 трлн євро, що менше, ніж офіційний ВВП Франції, який склав 2,182 трлн євро.

Читайте також:  Німці побудують ще один завод в Прикарпатті

Великобританія ненадовго повернула собі п’яте місце, коли курс фунта на кілька годин перевищив 1,17 євро, але після полудня він знову опустився, відзначає Reuters.

Обидві країни раніше вже мінялися місцями за розміром економіки. У 1997 році Великобританія обійшла за цим показником Францію, але фінансова криза 2008 року призвела до падіння фунта і втрати п’ятого місця, яке знову вдалося зайняти лише в 2014 році.

Залишити коментар