Політика

У поліцію скаржаться на опитування Зеленського

Зеленський

Українці скаржаться, що опитування в день місцевих виборів проводити незаконно. Аваков каже, що ніяких порушень закону немає.

У поліцію почали надходити заяви від українців про незаконність опитування президента Володимира Зеленського в день місцевих виборів. Про це заявив глава Нацполіції Ігор Клименко на брифінгу в неділю, 25 жовтня.

“До нас вже надійшло кілька заяв і повідомлень від наших громадян щодо цього проведення опитування”, – сказав Клименко, додавши, що заяви подані в поліцію у Волинській області та в Києві.

Читайте також:  В ОПУ розповіли про тактику і стратегію щодо Донбасу

Крім того, на Подолі в Києві невідомі перевернули урну для опитування і розкидали листи. Поліція буде припиняти такі порушення, запевнив глава НПУ.

У свою чергу глава МВС Арсен Аваков стверджує, що проведення будь-яких опитувань біля виборчих дільниць після голосування не порушує закон, пише прес-служба МВС.

“Опитування поза виборчою дільницею – не порушує закон України, оскільки, не ідентифікує особу, оскільки це потрібно в бюлетені, не розкриває персональних даних. Крім того, громадяни за бажанням можуть брати або не брати участь в опитуваннях, це не є обов’язковим”, – сказав Аваков.

Проте проведення опитування має проходити за певними правилами, вважає міністр.

Читайте також:  У світі збільшився обсяг продажів озброєнь

“Інтерв’юери повинні працювати поза виборчою дільницею і ні за кого не агітувати. Вони повинні опитувати громадян після того, як ті проголосують на виборах”, – підсумував міністр.