Суспільство

У МОЗ назвали кількість померлих від COVID-19 медиків

COVID-19

Після смерті медпрацівника від COVID-19, проводиться розслідування, після якого приймають рішення про виплату компенсацій його родичам, повідомив Ляшко.

В Україні з початку пандемії коронавірусної інфекції нового типу померли 140 медичних працівників, заявив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко. Про це він повідомив в інтерв’ю UA: Суспільне.

Він підкреслив, що українська система охорони здоров’я може витримати зростання захворюваності на COVID-19, за якого щодоби фіксуватимуть від 15 до 17 тисяч нових випадків.

Читайте також:  В Україні різко впав приріст COVID-хворих

“Але ми не хочемо, щоб це відбувалося, оскільки це значне навантаження на лікарів. Лікарі емоційно виснажені, фізично виснажені. Вони працюють цілодобово у важкому режимі, виходять і постійно бачать порушення протиепідемічних норм: люди не надягають маски, не дотримуються дистанції, я вже не кажу про миття рук. І це емоційно впливає. Тут вони рятують життя, а тут хтось не слухає”, – додав Ляшко.

Заступник міністра розповів, що зараз після смерті медпрацівника, у якого підтверджений COVID-19, проводиться розслідування, після якого приймають рішення про виплату компенсацій його родичам.

“Ми з Мінсоцполітики обговорили, як спростити процедуру проведення таких розслідувань для працівників, які надають допомогу в лікарнях пацієнтам з СOVID-19. Якщо людина працює в лікарні, отримує 300% надбавки, заразився, стався летальний випадок, то додаткових розслідувань не потрібно, оскільки документально все і так зафіксовано, що він працює з хворими коронавірусом”, – додав він.