Технології

Перший робот-пожежний в США допоміг загасити велику пожежу

thermite rs3

Служба Лос-Анджелеса представила першого в США робота-пожежного під час гасіння пожежі в промислової будівлі в центрі міста.

Першу роботизовану пожежну машину в США Thermite RS3 повинні були представити на прес-конференції 13 жовтня. Але до офіційної презентації робота відправили на велику пожежу в центрі Лос-Анджелеса.

Робот розміром з гольф-кар оснащений двома гусеницями і потужною водометною гарматою. Thermite RS3 здатний випускати до 10 тисяч літрів води або піни в хвилину — такої потужності достатньо щоб збити з ніг велику людину. Технікою, оснащеною декількома камерами, віддалено управляє спеціально навчений пожежний.

Читайте також:  Повністю розкрито дизайн нового iPad mini 6

Робот-пожежний коштує 272000 доларів (більше 20 мільйонів рублів), але його перевага в тому, що машину можна відправити в місця небезпечні для людини.

За повідомленнями LA Times, 13 жовтня під час пожежі в промисловому текстильному будинку в центрі Лос-Анджелеса Thermite RS3 перший відправився у вогонь. Робот успішно розчистив дорогу для команди пожежників, що дозволило їм боротися з вогнем зсередини будівлі.

Сполучені Штати не перші почали застосовувати роботів-пожежників. У 2019 році французька пожежна команда використовувала вогнестійкого робота “Колоса” (Colossus), оснащеного водометом, для гасіння Собору Паризької Богоматері. Ним також віддалено, за допомогою джойстика, керував фахівець.