Технології

Хакер зламав Twitter президента США

Трамп

Хакеру з Нідерландів вдалося з п’ятої спроби зламати Twitter президента США Дональда Трампа, підібравши пароль до аккаунту.

Пароль до аккаунту Трампа виявився досить простим і передбачуваним.

Експерт в області інформаційної безпеки з Нідерландів Віктор Геверс отримав доступ до офіційної сторінки президента США Дональда Трампа в Twitter. Хакер підібрав пароль з п’ятої спроби – ним виявилася комбінація букв, цифр і спецсимволів «maga2020!”, заснована на слогані Трампа Make America Great Again (абревіатура MAGA) і нинішнього року.

Читайте також:  Інсайдер розповів про важливу особливість флагманського процесора Snapdragon 888

“Я очікував, що мене заблокують після чотирьох невдалих спроб. Або, принаймні, попросять надати додаткову інформацію”, – повідомив Геверс. Він розповів, що отримав доступ до аккаунту Дональда Трампа ще в середині жовтня, але ніяк не використовував сторінку президента США. Після вдалої добірки пароля він повідомив про це американським спецслужбам — ЦРУ, АНБ, МВБ, ФБР та іншим.

Незабаром після цього у аккаунта Трампа в Twitter все-таки змінився пароль і з’явився додатковий захист у вигляді двоетапної аутентифікації. Представники Twitter повідомили, що не мають жодних доказів використання голландським експертом з інформаційної безпеки аккаунта Трампа. «Ми активно впроваджували заходи безпеки для облікових записів певної групи осіб, пов’язаних з виборами в США», — повідомили в Twitter.

Читайте також:  Слух: Apple повернеться до старого найменування своїх смартфонів

Нідерландський хакер Віктор Геверс вже отримував доступ до аккаунту американського президента в 2016 році — тоді паролем Трампа виявилася фраза yourefired («ти звільнений»). Президент США в ході виступу в штаті Арізона прокоментував заяву про те, що Twitter колишнього політичного редактора C-SPAN Стіва Скаллі був зламаний. За його словами, для цього «потрібен хтось з IQ 197, а йому потрібно “близько 15% вашого пароля”.