Політика

Встановлено причини авіакатастрофи АН-26

Авіакатастрофа Ан-26

Були встановлені як основні причини катастрофи, так і побічні, уточнив міністр з питань стратегічних галузей промисловості.

Урядова комісія з розслідування катастрофи АН-26 встановила причини аварії. Про це в четвер, 22 жовтня, в інтерв’ю РБК-Україна сказав голова комісії, віце-прем’єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Він зазначив, що комісія схвалила попередній звіт про результати розслідування і він буде оприлюднений на засіданні Кабінету Міністрів України від 28 жовтня.

Читайте також:  Українців готуються евакуювати з Афганістану

Уруський назвав основні причини катастрофи, які змогла встановити комісія.

“Комісія виявила системні порушення в організації польотів. Мається на увазі від командування Повітряних сил в бригаду, де сталася ця трагедія”, – повідомив віце-прем’єр-міністр.

Так, за словами міністра, серед ряду причин, як помилки пілотів, так і технічні несправності літака, а саме відмова системи ПРТ-24 (система “граничного регулювання температури”).

Уруський зазначив, що ця технічна несправність призвела до нештатної ситуації на борту, але не повинна була привести до аварії літака. При цьому людський фактор зіграв не останню роль.

“На превеликий жаль, комісія підтверджує, що під час польотів, не тільки цього – останнього, а й інших, було дуже багато порушень, зокрема і з сторони екіпажу і керівників польоту”, – констатував він.

Читайте також:  У Німеччині попередили про обмеження для невакцинованих

Нагадаємо, ввечері, 25 вересня поблизу міста Чугуїв в 2 км від військового аеродрому зазнав аварії навчальний літак АН-26 для первинної підготовки штурманів. Це один з майже 20 літаків такого класу, які перебувають на озброєнні ВПС України – літаку було 43 роки.

На борту перебувало 27 осіб, з них – 20 курсантів (3-4 курси) і сім офіцерів Харківського університету Повітряних сил ЗС України ім. Кожедуба. На місці загинули 25 людей. Двоє були доставлені в лікарню, але в суботу вранці один з них помер від отриманих травм.