Авто

Tesla почали оснащувати повноцінним автопілотом

Автопілот

Глава Tesla Ілон Маск підтвердив випуск оновлення для ПЗ електрокарів під назвою Full Self-Driving Beta або «повноцінний автопілот бета». У своєму Twitter Маск уточнив, що оновлення буде впроваджуватися «якомога повільніше і обережніше», а ранній доступ до нього отримають тільки «досвідчені і акуратні» водії Tesla.

Ще в липні глава американської компанії стверджував, що Tesla дуже близька до випуску автопілотів п’ятого рівня за класифікацією SAE International. Така система передбачає повну автономність: вона може керувати машиною самостійно, не вимагаючи втручання людини.

Тоді ж Маск заявив, що інженери працюють над переведенням автопілота з режиму 2,5 D в 4D, проте не уточнив, що мається на увазі. За його словами, вирішення цього завдання підвищить продуктивність системи і прискорить розробку нових функцій і “апгрейдів”, в тому числі для автопарковщика Summon, який дозволяє дистанційно “викликати” автомобіль з парковки.

Що саме включає в себе оновлення автопілота, поки невідомо. Очікується, що в число нововведень Full Self-Driving увійде поліпшена система Navigate on Autopilot, яка розпізнає сигнали світлофорів і знаки «Стоп» – з оновленням її можуть навчити повертати на складних перехрестях. Таким чином, електрокари Tesla зможуть самостійно пересуватися по будь-яких дорогах і шосе. Однак, за даними Electrek, водій як і раніше змушений буде тримати руки на кермі і бути готовим в будь-який момент взяти управління на себе.

На сьогоднішній день автопілот Tesla являє собою круїз-контроль з розширеним функціоналом, який здатний вести автомобіль по трасі, прискорюватися і гальмувати. Однак системи, що спираються на «машинний зір», нерідко помиляються, в результаті чого автомобілі врізаються в перешкоди або розганяються до заборонених швидкостей.

Джерело: Electrek