Робота

Як змінити свій робочий день, щоб відчути прилив сил

Як змінити робочий день

Звичний робочий графік створювався для фізичної праці на заводі, а не для напруженої роботи в офісі. Як змінити свій день, щоб домогтися максимальної віддачі і припливу творчих сил?

Більшу частину XX століття вчені сприймали мозок як машину. Вони досліджували його частини і визначали їх функції. Центр Брока відповідає за мову, мигдалеподібне тіло – за страх, неокортекс – за вищу розумову діяльність.

Асоціація мозку з машиною – це модель продуктивності індустріальної епохи. Ми перейшли в нове століття, але до цих пір продовжуємо використовувати тип поведінки, який підходить для того часу і задовольняє його потреби. І незважаючи на великі успіхи у вивченні мозку багато з нас досі чіпляються за застарілу ідею продуктивності, навіть не розуміючи цього.

Управління тілом, коли потрібно керувати розумом

В індустріальну епоху менеджери керували тілами. Тілами, які вони знаходили, щоб працювати по 8, 10 або 12 годин. Якість і ефективність роботи, звичайно, страждали, але не занадто. На заводі важливо, щоб лінія рухалася, і менеджери намагалися обмежити час простою, щоб збільшити кількість продукції.

Як відчути прилив сил

Але мозок не працює як машина. Ви не можете запустити його на 12 годин, а потім вимкнути. Тіло теж потребує відпочинку, тому на заводах організували змінну роботу, щоб забезпечити постачання свіжих і відпочивших тіл.

Але мозку відпочинок потрібен набагато частіше. Без відпочинку він стає розбитим, заповнюється дурницею і не здатний на творчість. Таким чином, постійна розумова робота без перерв здається ефективною, тільки якщо ви порівнюєте мозок з машиною.

Але наш мозок більше схожий на п’ятирічну дитину: у нього величезні запаси енергії, творчості та прагнення до навчання. Але, як і дитині, йому потрібні періоди короткого відпочинку і розваги.

Начальники та менеджери XXI століття повинні усвідомлювати, що в сучасних умовах праці вони керують не тілами, а мізками. Так як варто організувати роботу в наш час?

1. Виберіть правильний ритм роботи

У 1980 році в Японії пробували створити чудових студентів. Передбачалося, що діти будуть навчатися старанніше і довше, ніж в інших країнах.

Але незважаючи на те, що у японських школярів навчальний день був довший, перерв в ньому було набагато більше – кожні 40-50 хвилин. Чверть усього часу займали перерви. І все ж японські діти вигравали у американських школярів, у яких не було стільки відпочинку.

Схоже відкриття зробили Джим Лоер (Jim Loehr) і Тоні Шварц (Tony Schwartz). Вони виявили, що люди з високими показниками розумової діяльності не працюють на 100% весь час. Їх розумова активність хвилеподібна, з підйомами і спадами. Висновок простий: постарайтеся встановити ритм для своєї команди – 40-50 хвилин роботи і 10-15 хвилин відпочинку.

2. Зробіть перерви вільними

Зробіть перерви вільними

Інший цікавий момент згаданого японського дослідження полягає в тому, що час перерв був повністю вільним. Дітям надали можливість робити все, що вони забажають.

Нехай в перерви ваші співробітники роблять що хочуть.

Якщо ви відволікаєтеся від головного проекту і починаєте робити більш дрібні, це не дає мозку необхідного відпочинку. І коли ви повернетеся до основного проекту, мозок не буде працювати на максимумі можливостей.

Так що під час перерв дозвольте людям зі своєї команди робити все, що вони забажають: читати книги, дивитися ролики на YouTube, телефонувати до родини або друзям, подрімати, пограти в настільні ігри. Все, що не є роботою.

3. Посидьте на землі

Посидьте на землі

Це не означає, що потрібно лягти на підлогу в офісі. Вийдіть на вулицю, знайдіть газон, зніміть взуття, пройдіться по травичці, сядьте на землю або ляжте і гарненько потягніться.

Дослідження, опубліковане в Journal of Environmental Study and Public Health, виявило, що фізичний контакт з землею активує парасимпатичну нервову систему. Тіло наповнюється ацетилхоліном, розслаблюючим гормоном. Це допоможе вам відсторонитися від роботи, очистити розум і підготуватися до наступного періоду продуктивності.

Що б ви не робили, постарайтеся відійти від восьмигодинного робочого дня з єдиною перервою на обід. Пам’ятайте: те, що підходить для роботи на виробничій лінії, не буде ефективним в офісі.