Політика

На митниці крадуть $250 млн на місяць – екс-глава відомства

Ігор Муратов

Український бюджет через корупційні схеми на митниці втрачає до трьох мільярдів доларів, заявляє Муратов.

Колишній глава митниці Ігор Муратов, який очолював відомство з 27 квітня по 19 серпня 2020 року, в інтерв’ю Вільному заявив про системну корупцію у відомстві.

“Скільки крадуть на митниці сьогодні? За різними оцінками, бюджет втрачає на митниці від 1 до 3 млрд доларів на рік. Це 250 млн доларів у місяць!” – стверджує Муратов.

Читайте також:  Зеленський з дружиною відвідають Катар

За його словами, в Україні існує тіньовий “офіс контрабанди”, за якою стоїть вище керівництво Митної служби.

“Ми спробували ці гроші перенаправити в бюджет, в якійсь мірі, у нас це вийшло, і де ми зараз? У нас відбирають посади, нас звільняють, нас не пускають на роботу. А ті, хто вибудовує схеми і вертикалі органів – у них все гаразд, вони отримують просування по службі, заробляють гроші і всіх все влаштовує!” – сказав Муратов.

За його словами, боротьбу з корупцією на митниці припинили близько чотирьох місяців тому. Муратов підкреслив, що це було б неможливим без покровительства з уряду.

Читайте також:  Україна в цьому році розраховує отримати план щодо ПДЧ

Відзначимо, Муратов є фахівцем з митного права та з практики його застосування. Є автором низки законів і нормативно-правових актів, спрямованих на спрощення процедур проходження митного контролю.

Очолював один з департаментів митниці, також кілька місяців керував службою.