Статті

Як вибрати поручні для інвалідів?

Поручні

Поручні полегшують життя осіб з обмеженими можливостями, допомагають їм самостійно пересуватися, доглядати за собою, здійснювати гігієнічні маніпуляції. З цієї причини найпоширеніше місце установки поручнів – ванні кімнати і туалети.

Деякі поручні для інвалідів навіть не вимагають складного монтажу і використання інструментів. Але все одно вибрати підходящий варіант – не найпростіше завдання.

Розповідаємо про те, як вибрати поручні для інвалідів.

Різновиди, особливості, характеристики

Поручні бувають стаціонарними, пересувними і відкидними. Стаціонарні монтуються в приміщеннях, де вони потрібні постійно і нікому не заважають, тому прибирати їх не потрібно: наприклад, біля туалету або ванни. Такі моделі здатні витримати велике навантаження – вони ідеальні для великих людей. Монтаж здійснюється на стійку від підлоги або на стіну.

На відміну від першого типу, пересувні кріпляться на вакуумні присоски, тому їх можна зняти і переставити в інше місце. За рахунок присосок установка здійснюється в лічені хвилини, для цього не потрібен спеціальний інструмент.

І нарешті, відкидні – рішення для кімнат, в яких мало місця. Конструкція має на увазі можливість прибрати їх в ситуації, коли вони не потрібні, але не відкріплювати повністю.

Крім конструкції, розрізняються і матеріали виготовлення. Найпопулярніші – ПВХ (міцний армований пластик), стійка до іржі нержавіюча сталь (такі варіанти ідеальні для вологих приміщень), латунь. Сталеві поручні для інвалідів можуть покриватися зверху емаллю-їх нескладно вписати в інтер’єр.

Як зробити правильний вибір?

  1. Завжди спирайтеся на особливості людини, для якого підбирається комплект. Потрібно враховувати вагу, наявність захворювань (вигнуті краще підходять для людей з артритом) і т. д.
  2. Сходові огорожі та поручні із захистом від корозії — найкраще рішення. Якщо вибираєте, беріть нержавіючу сталь або міцний армований пластик. Ідеально – з хромованим покриттям, яке не ковзає.
  3. Завжди оцінюйте площу і особливості приміщення. Якщо кімнатка зовсім невелика, краще взяти відкидні або переносні варіанти. Особливо це важливо в ситуації, коли, крім людини з обмеженими можливостями, в квартирі живуть інші люди.
  4. Діаметр труб залежить від статі, віку, наявності захворювань. Тобто, дитині і жінці поручні потрібні тонше, ніж великому дорослому чоловікові.
  5. Не економте! Від якості і надійності конструкції залежить комфорт близької людини. До того ж, добре підібрані якісні поручні для інвалідів служать довгі роки без необхідності в заміні і ремонті.

Компанія «Моркун» спеціалізується на виробництві металоконструкцій з 2004 року і пропонує купити поручні з алюмінію і нержавіючої сталі. Вони максимально міцні, стійкі до корозії, стильно і сучасно виглядають, довго служать. Детальніше на сайті – https://morkun.com.ua/produkciya/perila-poruchni/poruchen/

*На правах реклами