Наука

У людини виявлено новий орган

Слинні залози

Дослідники раку з Нідерландів зробили дивне відкриття, виявивши пару раніше невідомих слинних залоз. Ця знахідка допоможе пом’якшити побічні ефекти променевої терапії раку голови і шиї.

Вивчаючи ракових хворих, медики виявили в голові деяких пацієнтів щось … дивне.

Нове відкриття стало результатом дослідження щодо нового методу медичної візуалізації, званого psma PET / CT скануванням. Спочатку воно було розроблено для візуалізації пацієнтів з раком простати, проте вчені з’ясували, що помічені радіоактивними ізотопами ліганди, призначені для підсвічування ракових клітин, не менш ефективно візуалізують слинні залози.

Читайте також:  Розроблено універсальний синтетичний замінник крові

Хірург-стоматолог Маттейс Валстар і онколог-радіолог Воутер Фогель вперше помітили пару дивних підсвічених ділянок, досліджуючи знімки відсканованої голови пацієнта. Сканування говорило про те, що це були слинні залози, але вчені знали, що в цих конкретних областях голови немає ніяких залоз, відомих науці.

“У людей є три набори великих слинних залоз, але це не вони”, – пояснив Фогель. “Наскільки нам відомо, єдині Слинні або слизові залози в носоглотці мікроскопічно малі, а малі залози рівномірно розподілені по слизовій оболонці. Отже, уявіть наше здивування, коли ми виявили … це”.

В результаті було розпочато більш масштабне і систематичне розслідування, в ході якого спочатку були вивчені 100 історичних знімків PSMA PET / CT, щоб підтвердити постійну присутність цих невідомих залоз. Також було проведено два точкових розтину, які довели наявність залоз.