Патрік

Екстремальний спосіб набути навичок або позбутися від них

Ми часто говоримо, що шлях до глобальних змін довгий. Однак є й інший метод: міняти життя різко, намагатися зробити набагато більше, ніж планувалося, влаштувати собі струс, в один момент почавши думати по-іншому.

Уявіть цеглини на гойдалках. Зараз вони всі на одному боці.

Як позбутися від звичок

Змінюючи щось в собі, ми ніби перекладаємо одну цеглину на протилежну сторону гойдалок. Дещо змінилося, але ця звичка не зміцниться в вас, тому що занадто багато цегли залишилося на іншій половині гойдалок.

Як позбутися від звичок швидко

Що тягне вас назад:

  • спосіб життя;
  • навколишнє середовище, яка сприяла набуттю звички;
  • тиск друзів або знайомих, які намагаються повернути вас на колишній шлях;
  • глибоко укорінена стара звичка.

Щоб змінитися, потрібно одночасно перекласти всі цеглини на іншу половину. Здається, що наші уявні гойдалки тепер виглядають так:

як змінить спосіб мислення

Насправді ж ви все ще тягнете за собою немаленький вантаж: культурний багаж, самоідентифікацію, звички і ваше минуле. Тому гойдалки виглядають таким чином:

як змінити звички

Ваша екстремальна зміна врівноважила те, що тягне вас назад. Тепер гойдалки загрузнуть в землі, тобто зміни закріпляться.

як змінити звички

як змінити звички

Приклади екстремальних змін

Приклад 1

Ви звикли перекладати на інших відповідальність за все, що відбувається у вашому житті. Ви хочете змінитися і намагаєтеся думати так:

Де в чому я все ж винен сам, я повинен нести відповідальність за деякі речі.

Тобто робите маленький крок, перекладаєте одну цеглину.

як придбати або побороти звичку

Невірно. Баланс не досягнуть. Необхідні крайні заходи, щоб вам здавалося, що ви робите дуже багато.

Ось як ви повинні мислити:

Абсолютно в усьому винен я. Я винен в тому, що світ не такий, яким повинен бути, в тому, що уряд мене не влаштовує, і в тому, що оточуючі ставляться до мене не так, як мені хотілося б. Мій обов’язок – змінити все те, що мені не подобається.

Якось занадто, так? Вам здасться, що гойдалки виглядають так:

як змінить спосіб мислення

Ви намагаєтеся думати таким чином, іноді вам навіть це вдається. Але вас не відпускає відчуття, що дещо все ж відбувається не з вашої вини. Це нормально, це і є баланс.

як змінити звички

Коли він зміцниться, ви навчитеся брати на себе відповідальність.

Приклад 2

Ви хочете навчитися підтримувати чистоту в будинку, щоб не соромно було в будь-який час запросити гостей на чашку кави. Підвищуємо планку: в будинку повинна бути бездоганна чистота, як у висококласному готелі. І прагнемо постійно дотримуватися цього принципу.

Приклад 3

Ви хочете писати в блог щотижня. Значить, треба намагатися викладати статті щодня.

Пам’ятайте про те, що екстремальні зміни зажадають від вас виняткової сили волі, тому розправляйтеся з звичками не одночасно, а по черзі. Тільки коли відчуєте, що зміни остаточно вкоренилися, приступайте до наступної звички.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *