Наука

Астрономи знайшли нові ознаки життя на Венері

Венера

Місяць тому в мережі були результати досліджень атмосфери Венери — тоді вченими був виявлений токсичний газ фосфін, що натякає на присутність живих організмів. Нещодавно астрономи провели ще одне дослідження – і відкрили іншу хімічну сполуку, також свідчить на користь раніше висунутої теорії “населеності” найгарячішої планети в Сонячній системі.

Згідно зі статтею Аріджити манни з Міднапурського коледжу в Західній Бенгалії, за допомогою методу спектроскопії дослідникам вдалося виявити в атмосфері Венери гліцин. Ця найпростіша амінокислота була однією з перших органічних молекул, що з’явилися на Землі. Гліцин важливий для вироблення білків та інших біологічних сполук.

«В астрофізиці, хімічній фізиці та біофізиці способи синтезу найпростішої амінокислоти гліцин з простих молекул мають велике значення для хімічної еволюції та походження життя», — зазначає автор дослідження.

За словами вчених, відкриття може свідчити про існування ранніх форм життя на Венері. Передбачається, що Умови у верхніх шарах атмосфери планети значно відрізняються від суворого клімату на її поверхні і допускають існування мікроорганізмів, які, згідно з новою теорією, зараз переживають майже той же біологічний процес, що і Земля мільярди років тому.

Джерело: universetoday.com