Робота

35 кар’єрних навичок, які потрібно отримати до 35 років

Зробити до 35 років

Зазвичай ми радимо не поспішати: нехай життя йде своєю чергою, а ви уважно і спокійно керуйте його ходом. Але буває так, що потрібно все-таки додати швидкості і почати рухатися до поставленої мети семимильними кроками. Це, наприклад, стосується кар’єри. Вам обов’язково потрібно виконати дещо раніше, ніж вам стукне 35.

1. Круто пояснювати, ким ви працюєте

Якщо у відповідь на питання «Ким працюєш?» ви звично опускаєте очі в підлогу і мимрите щось незрозуміле, потрібно з цим боротися. Навчіться розповідати про свою роботу коротко, яскраво і так, щоб всі це запам’ятали і ще друзям розповіли. Задумайтесь, якими кар’єрними досягненнями ви пишаєтеся, і передавайте цю інформацію іншим.

2. Виявити свою суперсилу

Суперсили є у всіх. Це те, в чому вам немає рівних. Те, що ви вмієте робити найкраще. Усвідомлювати, чим ви кращі за всіх інших, дуже важливо. Відома підприємниця Тіна Рот Ейзенберг (Tina Roth Eisenberg) говорить:

Найуспішніші люди – це ті, хто точно знає, в чому саме вони гарні, як ніхто інший.

3. Знайти свій криптоніт

Знаєте свою суперсилу? Відмінно, тепер знайдіть головну слабкість. Зізнайтеся: є речі, в яких ви не просто погані, а безнадійні. Не зупиняйтеся на констатації факту. Зверніться по допомогу і постарайтеся виправити ситуацію. Хоча є й інший вихід.

4. Навчіться делегувати

Намагаючись всидіти на всіх стільцях відразу, ви нерозумно розподіляєте власний час. Не треба так. Навчіться відокремлювати питання, гідні вашої уваги, від тих, вирішення яких можна доручити іншій людині. Більш того, якщо ви навчитеся делегувати повноваження, отримаєте більш чітке бачення робочого процесу.

5. Визначіться, чого ви хочете

Кожен день ми зустрічаємося віч-на-віч з можливостями і робимо вибір. Краще знати заздалегідь, від яких принципів ви ніколи не відступите, на що не будете витрачати час і енергію, щоб не звернути з наміченого шляху. Випишіть на листок ті принципи, прагнення і цілі, від яких не хочете відмовлятися. Використовуйте цей список як керівництво кожного разу, коли будете приймати складне кар’єрне рішення.

6. Зробити те, чим будете дуже-дуже пишатися

І записати це в резюме.

Можна працювати за ідею або за гроші. Але має бути щось, чим пишаєтеся саме ви. Навіть якщо це дрібниця, навіть якщо це згодом кане в небуття.

7. Коли соромно – робити висновки

Зазвичай перед тим як створити щось, чим потім будемо пишатися, ми кілька разів епічно помиляємося і провалюємося. Стає дуже соромно і дуже погано.

Головне – робити висновки практично відразу після провалу. Проаналізуйте, коли і як саме ви помилилися. Інакше пекуче відчуття сорому прийде до вас знову.

8. Приймати виклик

Ви професіонал і хороший співробітник. Припустимо, ви можете відмінно виступити перед аудиторією в 30 чоловік. Це здорово, ніхто не сперечається. Але вам потрібно спробувати зробити більше.

Придумайте виклик для самого себе: проведіть виступ перед сотнею людей. Нехай на вас дивиться в три рази більше людей. Зрештою, ви ніколи не дізнаєтеся, наскільки хороші, поки не спробуєте.

9. Робити те, що вас лякає

Роблячи те, що ніколи раніше не пробували, намагайтеся піти ще далі і налякати самого себе. Конференція? Запропонуйте виступити першим. Боїтеся начальника? Попросіть його про підвищення. Те, що лякало вас на самому початку кар’єри, сьогодні здається смішним і дрібним. Те ж саме станеться і з сьогоднішніми проблемами. Тим більше що великий ризик може принести і великий результат.

10. Нормально приймати критику

І хотіти її отримувати. Дуже важливо сприймати зауваження правильно, серйозно, не як особисту образу. Дізнатися, що ти недостатньо хороший, що від тебе чекали більшого, що тобі ще є куди рости – це дуже важливо для кар’єрного зростання. Тільки після цього ви зможете просунутися далі.

11. Навчитися правильно критикувати інших

Це те, що називають «давати фідбек».

Правда, в 90% випадків все зводиться до взаємних похвал або стриманої критики.

Принцип «рука руку миє», звичайно, хороший, якщо не хочеться нікуди рухатися і розвиватися. Але, якщо ви мрієте про те, щоб кар’єра пішла в гору, доведеться навчитися вказувати іншим на їхні помилки і вимагати максимальної віддачі.

12. Вивчити слово з двох букв

Навчитися говорити «ні».

13. Знати людину, яка знає ту людину

Людину, якій можна довіряти. І таких людей у ​​вашому оточенні має бути побільше. Для успішної кар’єри вам необхідно мати мережу корисних і надійних знайомств. Краще починати будувати її прямо зараз.

14. Отримувати хороші поради

За будь-якого приводу: від проблем з начальником до сумнівів, як будувати кар’єру далі. Знайдіть людей, які зможуть вам давати хороші поради. Добре, якщо це буде ваш друг. Круто, якщо це ваша мама.

15. Видалити компромат з Мережі

Доросла людина не публікує фотографії з п’яних вечірок в соціальних мережах. З іншого боку, доросла людина колись була молодою і дурною. Пора виправити ті помилки, які вона зробила, і видалити всі компрометуючі пости і знімки з Мережі. Знайдіть свої старі сторінки в соціальних мережах і перевірте їх контент.

16. Довести профіль в LinkedIn до ідеалу

Припустимо, керівник компанії вашої мрії захоче взяти вас на роботу. Що він побачить, якщо знайде ваш профіль в LinkedIn? Зробіть так, щоб він виявив ідеальну анкету, яка вразить його за лічені секунди.

17. Зробити вражаюче портфоліо

Зберіть все краще, що ви коли-небудь робили, в одному місці і назвіть це своїм портфоліо. Статті, кампанії, проекти, дизайн … Все, чим ви пишаєтеся, потрібно показувати іншим. Більш того, портфоліо завжди має бути актуальним і під рукою. Тому що, коли вас захочуть найняти на роботу, ви повинні миттєво довести, що вартуєте цього.

18. Навчитися продавати

Багато хто чомусь вважає, що продавати – це соромно. Насправді навички продажів мало не найважливіші з тих, які вам потрібно отримати. Навчіться продавати – отримаєте все інше. Неважливо, продаєте ви свій продукт або себе як цінного кваліфікованого співробітника.

19. Навчитися торгуватися

Навіть якщо ви народилися не в Одесі, ви все ще здатні навчитися хитрощів торгу. Головна ідея – отримати те, що вам потрібно, найменшою ціною. Спробуйте почати з малого. Наприклад, попросіть начальника оплатити вам курси підвищення кваліфікації або поїздку на цікаву конференцію.

20. Навчитися працювати

Вам потрібно мати свій стиль роботи. Не підлаштовуватися під начальника, не переймати методи вашого менеджера. Виробіть свої способи справлятися із завданнями і розпоряджатися часом.

21. Писати круті листи

Не натискайте на кнопку «Відправити», поки не будете впевнені в тому, що ваш лист підкорить адресата з першого погляду. Професійне листування – ще один спосіб впливу на людину, а вам потрібно навчитися створювати такі листи, щоб домагатися поставленої мети з одного рядка.

22. Навчитися потискати руку

Рукостискання – найшвидший спосіб скласти про себе перше враження. Навчіться тиснути руку так, щоб це не було схоже на «підкидання мертвого немовля».

23. Знайти правильний спосіб складати to-do-списки

Правильний – значить дієвий. Якщо ви красиво виписуєте в стовпчик всі свої справи на день, але толку від цього ніякого, значить, ваша система роботи з to-do-списком неправильна. Пробуйте різні методики, програми та інструменти.

24. Вивчити свій організм

І використовувати його особливості на благо. Дізнайтеся, коли у вас пік енергійності і продуктивності, а коли краще відкласти всі справи і випити кави або прогулятися. Немає нічого гіршого, ніж змушувати себе працювати в той момент, коли весь організм цьому противиться.

25. Лягати спати вчасно

Про це давно вже повинні знати всі.

Сон – це важливо.

Незалежно від того, скільки саме ви спите, намагайтеся дотримуватися режиму сну. Краще спиш – краще працюєш.

26. Не нервувати

Стрес і переживання можуть зруйнувати кар’єру і здоров’я за дві секунди. Побережіть себе, припиніть нервувати і навчіться справлятися з емоціями.

27. Припинити постійно вибачатися

Ви, напевно, думаєте, що ви дуже ввічливі і що така поведінка зміцнить кар’єру і вашу позицію.

Взагалі-то постійні вибачення, особливо по дрібним і непередбачуваним приводам, тільки дратують, а ще ставлять під сумнів ваш професіоналізм. Прибережіть вибачення для дійсно серйозних промахів.

28. Позбутися від синдрому самозванця

Вистачить вже. Просто визнайте, що ви відмінний фахівець і працюєте добре.

29. Підготувати план Б

А раптом вас завтра звільнять, чим тоді займетеся? Якщо відповіді на це питання у вас немає, потрібно терміново придумати рішення проблеми. Запасний план може ніколи не знадобитися, але, якщо справи у вашої компанії будуть йти не дуже, ви будете тільки раді, що заздалегідь продумали шляхи відступу.

30. Братися за сторонні проекти

Розвивайте своє хобі або спробуйте консультувати. Звичайно, ваша кар’єра – це важливо, але зате у вас буде різноманітний досвід в інших сферах. І не занудьгуєте.

31. Інвестувати в пенсію

Здається практично нереальним, але це робити потрібно, хоч би якою була зарплата.

32. Інвестувати в себе

В навчання, в підвищення кваліфікації, в нові знання, в хобі. Чим більше ви вмієте, чим краще працюєте, тим швидше просунетеся по кар’єрних сходах. Можна придбати новий костюм, а можна піти на курси англійської. Друге окупиться, перше – ні.

33. Інвестувати в світ

Про те, що потрібно не тільки брати, але й давати, ви напевно чули. З реалізацією цієї установки бувають проблеми. Займіться волонтерством, благодійністю, хоча б просто допоможіть тим, кому пощастило трохи менше.

34. Визначитися зі своїми бажаннями

Навряд ви знаєте, ким станете, коли вам стукне 35, але можна уявити собі чітко і ясно, чого ви хочете досягти. І дуже важливо знати, чого ви для себе не хочете. Бути начальником-диктатором або менеджером середньої ланки. Займатися продажами. Якщо представите, куди хочете потрапити через кілька років, а де точно не хочете опинитися, наблизитися до поставленої мети ще на крок.

35. Робити те, що подобається

А як інакше?