Технології

Роботи-фермери від Alphabet допоможуть прогодувати зростаюче населення Землі

Mineral

Населення планети постійно збільшується. Одночасно з цим спостерігаються кліматичні зміни, що призводять до зниження врожайності сільськогосподарських культур. Прийти на допомогу аграріям вирішила компанія Alphabet, що володіє Google: вона створила робота у вигляді невеликого автономного баггі, здатного забезпечити індивідуальний підхід до кожного пагону на полі.

Ще в 2019 році Alphabet запустила тестування нового проекту Mineral, головним завданням якого стала спроба підвищити врожайність за рахунок сучасних технологій. В результаті було створено повністю автономний транспортний засіб, на вигляд нагадує невеликий чотириколісний баггі. Команда проекту називає його візком для рослин. Прототип ретельно досліджує грунт, посіви і навколишнє середовище, задіявши безліч датчиків, камер та іншого обладнання. Після цього дані аналізує ШІ, що дозволяє підібрати ідеальні умови для зростання тих чи інших сільськогосподарських культур.

Читайте також:  Автопілот Tesla виявився не настільки просунутим, як вважалося

«Протягом останніх кількох років я і моя команда розробляли інструменти того, що ми називаємо обчислювальним сільським господарством, в якому фермери, селекціонери, агрономи і вчені будуть спиратися на нові типи обладнання, програмного забезпечення і датчиків для збору та аналізу інформації про складність рослинного світу», — розповідає керівник проекту.

На даний момент ШІ проаналізував повний цикл зростання декількох найбільш затребуваних рослин: дині, ягоди, салат, олійні культури, овес і ячмінь. Крім того, прототип вже активно використовується для вивчення сої в Іллінойсі та полуниці в Каліфорнії. За словами команди дослідників, інтелектуальне Сільське господарство дозволить зробити величезний стрибок врожайності.

Читайте також:  Мобільна Genshin Impact за півроку заробила мільярд доларів

Mineral

“Що, якби за кожною рослиною можна було спостерігати і дати йому необхідне харчування? Що робити, якщо б ми могли визначити генетичні та екологічні фактори, що впливають на врожайність? Що робити, якщо б ми могли виміряти точну реакцію рослин на навколишнє середовище?”,- каже один з членів команди Mineral.

Поки це всього лише пілотний проект, але дослідники активно співпрацюють з аграріями, спираючись на власний підрозділ Waymo, здатний забезпечити фермерів достатньою кількістю безпілотних автомобілів. Кінцева мета – значно збільшити виробництво продуктів харчування протягом наступних 50 років, щоб нагодувати зростаюче населення Землі.

Джерело: theverge.com