Технології

Переносні датчики тепер можна друкувати прямо на шкірі людини

Переносний датчик

Останнім часом з’являється все більше технологій, що пропонують інтеграцію в людський мозок спеціальних імплантів. Менш інвазивну методику розробили американські дослідники, які навчилися друкувати переносні датчики прямо на шкірі людини.

Багатьом людям потрібен постійний контроль температури та інших показників організму. Використання накладних пристроїв викликає дискомфорт і незручності. Схоже, відмінним рішенням стане технологія друку подібних приладів прямо на шкірі людини. Команда дослідників повідомляє, що новий метод не вимагає високих температур, виключаючи опіки і пошкодження.

Читайте також:  Створено аналог Wi-Fi на основі швидких нейтронів

За словами вчених, раніше процес був неможливий без нагріву поверхні до 300 градусів. Нова розробка заснована на гнучкому шарі з полівінілового спирту, часто використовуваного в косметичних процедурах, і карбонату кальцію, що містить яєчну шкаралупу. Завдяки своїм властивостям шар знижує шорсткості плати, дозволяючи створювати тонку поверхню з металевих малюнків.

Готові датчики здатні зберігати електромеханічні властивості при згинанні, точно реєструючи наступні показники: температуру, вологість, рівень кисню в крові і серцеву діяльність. Отримана інформація передається віддалено по бездротовому зв’язку. Таке “технологічне тату” здатне функціонувати не більше двох днів. Після цього його можна легко видалити без пошкодження шкіри.

Читайте також:  Samsung Galaxy Watch4 отримали нові функції і циферблати

У майбутньому дослідники хочуть розширити можливості датчика, що дозволить йому фіксувати більше показників, наприклад, симптоми, пов’язані з коронавірусом.

Джерело: newatlas.com