Натхнення

3 головні причини життєвих невдач

Невдача

Зазвичай в прагненні до успіху ми намагаємося перейняти досвід тих, хто вже домігся його. Однак не менш корисним і повчальним було б познайомитися ближче і з зворотною стороною успіху. У чому причина невдач? Чому вони переслідують одних людей і не наздоганяють інших? Чи можна навчитися уникати провалів? Давайте спробуємо розібратися.

Якщо спробувати виявити і класифікувати основні причини поразок, то в найзагальнішому вигляді вони будуть виглядати наступним чином:

 • Тактика. Це помилка «Як робити?», тобто поганий спосіб виконання.
 • Стратегія. Це помилка «Що робити?», тобто неправильний вибір шляхів досягнення мети.
 • Цілепокладання. Це помилка «Навіщо робити?», тобто постановка помилкових, непотрібних вам завдань.

причини невдач

Давайте розглянемо кожну з цих причин докладніше.

Помилка в тактиці

Сем Карпентер (Sam Carpenter) почав свій бізнес в 1984 році. Він вклав свої кошти в компанію Centratel, яка надавала послуги телефонного диспетчера для лікарів, ветеринарів, електриків і людей інших спеціальностей, яких часто викликають по телефону. Однак не все пішло так, як планувалося.

Протягом наступних 15 (!) років Сем працював від 80 до 100 годин в тиждень практично без будь-якого просування вперед.

Уявіть собі максимально психічно і фізично виснажену людину, а потім помножте це на 10. Саме таким я був. Це був жахливий час. Я вже збирався оголосити себе банкрутом.

Сем Карпентер, підприємець, автор книги

Однак саме в цей критичний момент він вирішив спробувати все змінити. Сем буквально під мікроскопом переглянув всі бізнес-процеси компанії і виписав докладні правила для кожного з них.

Як зробити презентацію нової послуги? Як поповнити абонентський рахунок? Як оформити заявку і передати її виконавцю? Для кожної процедури було складено покрокове керівництво, якому зобов’язали слідувати всіх співробітників.

Далі сталося дивовижне. Тривалість робочого тижня Карпентера швидко знизилася з 100 годин до менш ніж 10 годин на тиждень. Він був більше не потрібний, щоб гасити кожну надзвичайну ситуацію, тому що у співробітників з’явилися докладні інструкції для будь-якого випадку. Якість і швидкість їх роботи підвищилися, а доходи компанії Centratel виросли на 40%.

Як уникати тактичних помилок

 • Фіксуйте свої дії.
 • Виміряйте результат.
 • Корегуйте свою тактику і повертайтеся до першого пункту.

Помилка в стратегії

У березні 1999 року Джефф Безос (Jeff Bezos), засновник Amazon, вирішив спробувати нові напрямки розвитку компанії. Спочатку це був Amazon Auctions – сервіс, який надавав можливість будь-якій людині продати що завгодно. Оглушливий провал. Потім вирішили відкрити сервіс Amazon zShops, що дозволяє компанії будь-якого розміру створити свою торгову площадку на Amazon. Його спіткала та ж плачевна доля.

Я вклав мільярди доларів в невдалі проекти в рамках Amazon.com. У буквальному сенсі мільярди.

Джефф Безос, засновник Amazon

Однак незламний Джефф зважився створити ще одну платформу для сторонніх продавців. У листопаді 2000 року був запущений Amazon Marketplace, який надає можливість продавати нові та вживані товари на майданчику Amazon. Ця стратегія спрацювала. В даний час частка Marketplace становить майже 50% від загальних продажів на Amazon.com.

Як уникати стратегічних помилок

 • Запускати швидко.
 • Не вкладайте всі свої кошти.
 • Аналізуйте досягнення. У разі їх відсутності шукайте нову стратегію і повертайтеся до першого пункту.

Помилка в цілепокладанні

Реймонд Крок (Raymond Albert Kroc) до 50 років не мав ніяких видатних досягнень. Всі його проекти регулярно зазнавали невдачі, так що врешті-решт він став бродячим торговцем, що пропонують різним кафе і ресторанах купити паперові стаканчики. Все змінилося в той момент, коли він переступив поріг закусочної братів Макдоналдів. Саме тут до нього прийшла ідея організації мережі закладів швидкого харчування McDonald’s, яка зробила автора одним з 100 найбільш важливих людей століття за версією журналу Time.

Дві найбільш важливих вимоги для великого успіху: по-перше, бути в потрібному місці в потрібний час, а по-друге, робити щось для цього.

Реймонд Крок, засновник корпорації McDonald’s

Неправильне визначення цілей – найбільш руйнівний для успіху вид помилки. Вона виникає тоді, коли ваші внутрішні запити і бажання не збігаються з тим, що вам нав’язує суспільство, родичі або обставини. У цьому випадку, яку б ви стратегію або тактику ні застосували, великого успіху не бачити.

Як уникати помилкових цілей

 1. Беріть іноді паузу і прислухайтеся до своїх внутрішніх відчуттів. Навчіться їх цінувати.
 2. Шукайте свою пристрасть. Саме так: не бажання, не мрії і не задоволення, а пристрасть.
 3. Ігноруйте критиків. Критика – дуже корисна штука, коли потрібно виправити стратегічні або тактичні помилки. Але на цьому рівні вона тільки шкодить.

Зрозуміло, в цій статті представлена ​​занадто поверхнева схема походження невдач. Так, існують складні зв’язки і взаємодії між кожним рівнем, які можуть змінити цю схему до невпізнання. А ще не варто скидати з рахунків індивідуальні особливості кожної людини і умов, в яких вона знаходиться.

Якщо ви дочитали до цього місця, то, сподіваюся, стаття здалася вам корисною. Можливо, вона допоможе пояснити причини минулих помилок або наштовхне на несподівані рішення проблем, що накопичилися. Поділіться своїми думками з цього приводу в коментарях?

Залишити коментар