Технології

Інженери створили натільний генератор електрики

Лампочка

Дослідники Каліфорнійського технологічного інституту запропонували новий варіант ефективного натільного електричного генератора. На думку розробників, його цілком можна використовувати для зарядки носяться аксесуарів, «перетворюючи» виключно енергію людського тіла.

Доцент кафедри медичної інженерії Вей Гао запропонував варіант збору енергії за допомогою спеціальної багатошарової конструкції, що складається з тефлону, міді та поліаміду. Такий симбіоз матеріалів дозволяє під впливом людського тіла генерувати електрику.

Натільний генератор

Ідея запропонованого дослідником способу полягає в тому, що під час ходьби і при будь-яких рухах людини листи матеріалу труться один об одного, виробляючи електроенергію. Такий ефект відомий науці як трибоелектричність. Це явище виникає, якщо людина, наприклад, пройшовшись по килиму, торкнеться рукою металевої ручки.

Читайте також:  Zeiss випускає повнокадрову камеру на Android за $ 6000.

Запропонований Вей Гао наногенератор кріпиться до тіла людини. Під час руху всі виникаючі електричні розряди накопичуються в акумуляторі, після чого використовуються для зарядки носимої електроніки. Головною проблемою такого способу поки залишається вкрай низький показник ККД. Так, для живлення 40-ватної лампочки необхідний лист комбінованого матеріалу площею в 100 квадратних метрів. Проте для підтримки роботи енергоефективних натільних датчиків і носяться пристроїв такий генератор цілком придатний.

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар