Форнетті

Грошовий потенціал листкового тіста

Офіс компанії «Форнетті-Україна», що продає випічку з листкового тіста на міських вулицях, розташований далеко від центру Києва – в офісному приміщенні близько автомийки на вулиці Васильківській. Ціни на оренду тут нижчі. Тим не менш, генеральний директор Олексій Ніколайчук переконує, що справи у компанії йдуть не так і погано.

Падіння у фізичних обсягах торгівлі відбулося, але в грошовому вираженні зростання продажів в 2015-му становило 12%. Цьому є логічне пояснення – збільшення цін. «Ми підняли ціни в порівнянні з минулим роком на 10%», – говорить Ніколайчук і зазначає при цьому, що собівартість виробництва зросла на 25%. Падаюча купівельна спроможність споживачів і гостра конкуренція в сегменті вуличної їжі не дозволяють підвищити ціни відповідно зростанню витрат.

Щоб розвиватися, компанія дивиться в хлібний сегмент, сподіваючись отримати там додатковий прибуток. Однак в деталі гендиректор не розповідає.

За словами Ніколайчука, який пропрацював в компанії дев’ять років і очолив її в 2012-му, для виходу в прибуток торгова точка «Форнетті» повинна в день продавати від двадцяти кілограмів продукції. Згідно з даними компанії, найбільшою популярністю серед українських споживачів користуються піца, одна порція якої коштує 11 гривень, а також сосиска в тісті за 8,75 гривень і круасани за 6,50. Для порівняння, пиріжок з фруктовою начинкою в мережі McDonald’s обійдеться в 15 гривень. Стає зрозуміло, що «Форнетті» робить ставку на покупця, налаштованого максимально економити на вуличній їжі, але зовсім від неї не відмовлятися.

Торгові точки

Угорський бренд «Форнетті» вирішив відкрити для себе Україну в 2004 році. Історія українського напрямку починалася з 20 торгових точок. «Сьогодні у нас більше 500 партнерів, у кожного з яких може бути кілька торгових точок», – розповідає Ніколайчук.

Географія покриття – усі регіони України, крім окупованої території, тобто Криму і частин Донецької та Луганської областей. Компанія відвезла звідти своє майно.

Із закриттям бізнесу на півдні і сході країни в «Форнетті» вирішили зосередити увагу на західній частині України. «Ми всі сили кинули на розвиток західного регіону», – зазначає Ніколайчук.

Крім того, компанія не хоче обмежуватися вуличними кіосками і хоче зайти в торгово-розважальні центри. Точки «Форнетті» вже є в деяких супермаркетах. В просуванні продукції та збільшенні місць торгівлі компанія використовує систему франшизи. «Ми продаємо бізнес, який в майбутньому супроводжуємо», – підкреслює Ніколайчук. Потенційні франчайзі звертаються в «Форнетті» на гарячу лінію або на сайт, після чого з ними зв’язується менеджер. Після обговорення умов і стандартів роботи укладається договір. Потім дизайнер компанії розробляє макет торгової точки .Щоби стати офіційним франчайзі «Форнетті», потрібно витратити близько 20 000 гривень. У цю вартість входить оформлення точки та закупівля обладнання. Окремо платити доведеться за дозвільні документи на торгівлю та оренду приміщення. Партнери не платять «Форнетті» відсоток з обороту, проте регулярно замовляють сировину – заморожені продукти з заводу привозять прямо в місця торгівлі. І вже справа продавця – довести ці продукти до готовності в мобільній печі і продати їх.

fornetti2.jpg

Відкриття нової точки «Форнетті» супроводжується навчанням персоналу. «Наш інструктор навчає продавця технологіям випічки», – пояснює гендиректор компанії.

Задачу продавця він бачить у виконанні стандартів випікання та догляду за робочим місцем. «Коли кусаєш листкове тісто, воно повинно хрустіти і давати свою музику», – ділиться своїми роздумами Ніколайчук. Порушення продавцем технології випічки може позбавити покупця цієї мелодії.

Смаки споживачів
У «Форнетті» не можуть охарактеризувати свого типового споживача – до них приходить занадто різношерста публіка. Це і студенти, поряд із навчальними закладами яких розташовані торгові точки, і просто зголоднілі перехожі.

У точках, розташованих в центральній міській зоні, асортимент продаваної випічки істотно більший і цікавіший, ніж в точках на периферії. Леонард Григор’єв, киянин і регулярний клієнт «Форнетті», скаржиться на те, що точки не пропонують якісну каву, яка би добре поєднувалася з випічкою.

Про лояльність клієнтури мова поки не йде. «В основному я купую випічку « Форнетті » через зручне розташування, коли просто проходжу повз, – пояснює свій споживчий вибір Алена Приступа, студентка з Києва. – Спеціально за продукцією «Форнетті» ніколи не ходила ».

Що однозначно ясно – смаки споживачів не збігаються з уподобаннями генерального директора. «Я дуже любив продукцію з марципаном, проте її випуск довелося закрити», – нарікає Ніколайчук. Причиною закриття лінії стали погані показники продажів. «Зараз мій фаворит – це продукція з ванільним кремом», – додає глава компанії.

Проблеми сервісу

У компанії визнають, що слабким місцем залишається надання якісного сервісу. На сторінці «Форнетті» в соціальній мережі Facebook нерідко зустрічаються скарги незадоволених клієнтів, які пишуть в першу чергу про нечемних продавців.

Ніколайчук закликає повідомляти про всі події при покупці випічки в точках компанії на гарячу лінію. «Клієнт подає заявку, і продавець буде відправлений на повторне навчання або ми будемо рекомендувати партнеру його звільнити», – говорить він.

Для більш дієвих перевірок працівників і виявлення мінусів компанії в роль покупця вживається і сам Ніколайчук. «Я приходжу як споживач», – коментує він свої контрольні рейди по точках продажів. При цьому береться до уваги не тільки манера спілкування зі споживачем, але і те, як продавець розкладає продукцію і працює з обладнанням.

«Без контролю торгової мережі ти не контролюєш нічого», – упевнений генеральний директор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *