Авто

В Ізраїлі придумали, як зробити автопілот дешевшим

Автопілот

Ізраїльська компанія Innoviz Technologies представила лідар другого покоління InnovizTwo, вартість якого вдалося зменшити на 70 відсотків у порівнянні з попередником. За прогнозами, розробка зможе підстьобнути масове поширення автономних автомобілів.

На сьогоднішній день лідар є одним з найдорожчих компонентів безпілотних автомобілів. Пристрій використовує однойменну технологію LIDAR, або Light Detection and Ranging (виявлення і визначення дальності за допомогою світла) для сканування простору лазерними променями. Відбиваючись від об’єктів, промені “малюють” тривимірну картинку навколишнього середовища.

Читайте також:  Renault Logan II перетворили на електромобіль за 7000 євро

Незважаючи на високу вартість, більшість автовиробників, за винятком американської Tesla, зробили вибір на користь лідарів. Зокрема, для своїх безпілотних програм BMW і Magna Internation використовують лідари Innoviz першого покоління. Прилади нового зразка з’являться тільки в третьому кварталі 2021 року, сказав глава компанії Омер Кейлаф.

InnovizTwo

InnovizTwo
PR Newswire

InnovizTwo здатний працювати як з напівавтономними системами, доступними на сьогоднішній день, так і з системами більш високого рівня автоматизації. Наприклад, лідар можна буде інтегрувати в автопілот, що не вимагає втручання і навіть присутності людини. При цьому вартість пристрою, за словами Кейлафа, не перевищить 500 доларів.

Читайте також:  Безпілотна електровантажівка без кабіни підкорила гоночну трасу [ВІДЕО]

“InnovizTwo пропонує вирішення непростого завдання, що стоїть перед індустрією. Більша кількість автовиробників зможуть пропонувати клієнтам безпечні напівавтономні системи, одночасно прокладаючи шлях до повної автоматизації”,-повідомляє прес-служба компанії.

Напередодні співвітчизники Innoviz з Університету імені Бен Гуріона знайшли черговий спосіб обдурити автопілот Tesla. Збити з пантелику систему вийшло за допомогою зображень, раптово з’являються на рекламних щитах. На думку дослідників, вразливістю можуть скористатися хакери.

Джерело: PR Newswire

Залишити коментар