Авто

В Ізраїлі придумали, як зробити автопілот дешевшим

Автопілот

Ізраїльська компанія Innoviz Technologies представила лідар другого покоління InnovizTwo, вартість якого вдалося зменшити на 70 відсотків у порівнянні з попередником. За прогнозами, розробка зможе підстьобнути масове поширення автономних автомобілів.

На сьогоднішній день лідар є одним з найдорожчих компонентів безпілотних автомобілів. Пристрій використовує однойменну технологію LIDAR, або Light Detection and Ranging (виявлення і визначення дальності за допомогою світла) для сканування простору лазерними променями. Відбиваючись від об’єктів, промені “малюють” тривимірну картинку навколишнього середовища.

Читайте також:  В Україну прибув флагманський позашляховик Hyundai Palisade

Незважаючи на високу вартість, більшість автовиробників, за винятком американської Tesla, зробили вибір на користь лідарів. Зокрема, для своїх безпілотних програм BMW і Magna Internation використовують лідари Innoviz першого покоління. Прилади нового зразка з’являться тільки в третьому кварталі 2021 року, сказав глава компанії Омер Кейлаф.

InnovizTwo

InnovizTwo
PR Newswire

InnovizTwo здатний працювати як з напівавтономними системами, доступними на сьогоднішній день, так і з системами більш високого рівня автоматизації. Наприклад, лідар можна буде інтегрувати в автопілот, що не вимагає втручання і навіть присутності людини. При цьому вартість пристрою, за словами Кейлафа, не перевищить 500 доларів.

Читайте також:  ДТП за участю 66 автомобілів показали на відео

“InnovizTwo пропонує вирішення непростого завдання, що стоїть перед індустрією. Більша кількість автовиробників зможуть пропонувати клієнтам безпечні напівавтономні системи, одночасно прокладаючи шлях до повної автоматизації”,-повідомляє прес-служба компанії.

Напередодні співвітчизники Innoviz з Університету імені Бен Гуріона знайшли черговий спосіб обдурити автопілот Tesla. Збити з пантелику систему вийшло за допомогою зображень, раптово з’являються на рекламних щитах. На думку дослідників, вразливістю можуть скористатися хакери.

Джерело: PR Newswire