Технології

У США почали збірку першого «Непереможного» вертольота

Гелікоптер

Як пояснив глава проекту Bell 360 Invictus, компанія розраховує найближчим часом зібрати перший екземпляр вертольота.

Bell Helicopter першою з учасників конкурсу на створення вертольота за програмою FARA приступила до складання прототипу гвинтокрилої машини.

Восени 2019 року компанія Bell Helicopter показала макет бойового вертольота Bell 360 Invictus (в Переклад — «непереможний»). Проект літального апарату підготовлений з урахуванням вимог перспективної програми FARA (Future Attack Reconnaissance Aircraft — розвідувально-ударний літальний апарат майбутнього) для армії США. До кінця 2020 року почнеться збірка першого нового вертольота Bell, а повністю машина повинна бути готова в наступному році.

Як повідомляє Flightglobal, директор програми Bell Helicopter зі створення вертольота FARA Джейме Гонсалес, робота над прототипом Bell 360 Invictus почалася в середині жовтня. Очікується, що збірка фюзеляжу досвідченого вертольота фабрика в Амарілло, штат Техас, стартує вже в другій половині місяця.

Нагадаємо, в основу «Непереможного» ліг цивільний багатофункціональний вертоліт Bell 525 Relentless. Для армії 10-місцеву машину перетворили в 2-місцеву, залишивши тільки пілота і стрілка, сидіння яких розташовані тандемно, а фюзеляж виконали за стелс-технологіями. Новинка отримала 4-лопатевий головний гвинт діаметром до 12,2 і один двигун замість двох. Вертоліт оснастять артилерійським (20-мм автоматична гармата) і ракетним озброєнням, і літати він повинен не повільніше 333 км/год, так як вимоги FARA припускають крейсерську швидкість не нижче цієї позначки.

Суперниками Bell Helicopter за проектом FARA є компанії AVX Aicraft, Boeing, Karem Aircraft і Sikorsky, які вже представили свої ідеї по створенню машини на заміну легкому багатоцільовому вертольоту Bell OH-58 Kiowa. Армія США очікує, що літаючі прототипи будуть готові в 2023 фінансовому році (з 1 жовтня 2023 по 30 Вересня 2024 року), а переможець конкурсу FARA і володар держконтракту визначиться в 2024 фінансовому році.

Залишити коментар