Авто

Штраф 170 000 грн за нерозмитнене авто: в якому випадку можна не платити

Авто на польських номерах

Штраф за їзду на нерозмитненому авто у розмірі 170 000 грн потрібно платити не завжди. Зокрема, його можна оскаржити в тому випадку, якщо машина була ввезена до 22 серпня 2019 року.

Як пише “Дорожній Адвокат“, останнім часом митники часто виписують максимальний штраф за порушення правил транзиту і тимчасового ввезення – 170 000 грн. При цьому суди стають на бік митної служби – тільки у вересні було винесено кілька десятків рішень не на користь власників нерозмитнених авто. Однак таке покарання може бути застосовано лише до власників тих авто, які були ввезені лише після 22.08.2019.

Читайте також:  Компанія Samsung показала концепцію автомобіля майбутнього (відео)

А все тому, що саме 22 серпня минулого року вступили в силу норми статей 470 і 481 Митного кодексу (транзит і тимчасове ввезення) про підвищення штрафів в розмірі до 170 000 грн. До настання цієї дати була передбачена більш м’яка відповідальність – штраф у розмірі 8500 грн. або 17 000 грн.

До того ж, ст.58 Конституції гарантує, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, якщо порушення митних режимів транзиту або тимчасового ввезення скоєно до вищевказаної дати, до суду варто подати заяву з обґрунтуванням принципу незворотності дії закону в часі. “На жаль, досить часто суди нехтують зазначеними нормами, і трактують їх на свій розсуд, а тому потрібно використовувати всі юридично можливі способи захисту аж до апеляційного оскарження”, – підкреслили в організації.

Читайте також:  Найпрестижнішу Skoda Octavia A8 показали на "живих" фото

Джерело: Обозреватель