Суспільство

Ляшко розповів, чию COVID-вакцину отримає Україна

Вакцина

Україна може отримати британську або американську вакцину від коронавірусу після її схвалення ВООЗ.

Україна може отримати вакцини від коронавірусу британської AstraZeneca і американської Novavax, повідомив у п’ятницю, 16 жовтня, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

“Україна буде забезпечена вакцинами проти коронавірусу після їх реєстрації виробниками і перекваліфікації ВООЗ. Ми робимо все можливе, щоб Україна отримала вакцину однією з перших. Ми увійшли в COVAX, який об’єднує 180 країн… 92 країни, включаючи Україну, отримають вакцину безкоштовно або нижчою за ринкову вартість. Для цих країн будуть використовувати вакцини AstraZeneca – для 61 країни, а також Novavax – для 92 країн”, – розповів він.

Читайте також:  Unilever відмовиться від нафтопродуктів в своєму виробництві

Очікується, що виробляти вакцину будуть в Індії в Інституті сироваток.

“Передбачається, що буде кілька траншів вакцини, щоб покрити, як мінімум, 20% населення з пріоритетних груп: працівники медустанов з високим ризиком інфікування, працівники, що забезпечують реагування на надзвичайні ситуації, люди з супутніми захворюваннями, люди старшого віку, працівники з критичним рівнем ризику, працівники шкіл, люди, які проживають у притулках для бездомних”, – додав заступник міністра.

Перший транш вакцини буде на рівні 3% від населення країни.

За словами Ляшка, для кожної країни в рамках COVAX намагатимуться поставляти одну вакцину. Країна повинна забезпечити прийняття продукту, холодовий ланцюжок, розвезення до кабінетів щеплень і вакцинальні сесії.

Залишити коментар