Технології

Зарядка електромобілів скоротиться до часу заправки

Батарея Тесла

Незалежні інженери порівняли можливості блоку батарей 2170, встановлюваного на Tesla Model 3, і нового осередку 4680, яку нещодавно представив Ілон Маск.

Швидка зарядка за кілька хвилин усуне один з головних недоліків електромобілів, після чого на них можна буде подорожувати.

Під час презентації нових батарей на Tesla Battery Day Ілон Маск заявив про їх невисоку вартість, компактність і можливість швидкої зарядки. Але наскільки швидкою? У цьому питанні вирішили розібратися фахівці Insideevs.com, які порівняли добре знайомий блок акумуляторів Model 3 і новий блок, який отримав індекс 4680 (за розміром осередку в міліметрах).

Вони з’ясували, що при температурі навколишнього середовища 35 градусів Цельсія розрахунковий час зарядки з 10% до 80% батарей 4680 скоротився з 25 до 15 хвилин. Якщо ж користувачеві буде достатньо всього лише 50% заряду, щоб доїхати до місця призначення або наступної зарядної станції, то на це піде всього 7 хвилин — майже так само швидко, як заправити автомобіль бензином.

Розрахункова ж максимальна швидкість зарядки збільшилася з 250 кВт (для блоку 2170) до 275 кВт, і вона залишається незмінною при зарядці акумулятора з 10% до 50%, після чого знижується, коли температура батарей підвищується до 45 градусів за Цельсієм. Але момент падіння швидкості заряду залежить і від температури навколишнього середовища.

Одним з ключових факторів, що впливає на швидкість зарядки, став опір осередку, оскільки воно визначає тепловиділення. Початковий внутрішній опір блоку 4680 становить 3 мОм при 10% заряді і поступово зменшується до 2 мОм при заряді 80%. Що стосується опору блоку 2170, то воно становить відповідно 23, 20 і 20 мОм. Таким чином, опір елементів акумулятора було зменшено в 10 разів!

Відведення тепла катодним (алюмінієвим) кінцем осередку і анодним (мідним) кінцем відбувається в пропорції 30% на 70%. Це призводить до меншої теплової напруги і значно знижує знос осередків, забезпечуючи більш тривалий термін їх служби – до одного мільйона миль (1,61 млн км), як заявили в компанії Tesla.

Залишити коментар