Наука

Виявилося, що собаки схильні до кризи середнього віку

Собака

Найчастіше ми балуємо і спілкуємося з нашими собаками так, як ніби вони люди! Як показало нове дослідження, у людини і собаки дійсно є дещо спільне. Як не дивно, але це криза середнього віку.

Якщо ваш пес став млявим і йому не цікаві нові іграшки, не поспішайте вести його до ветеринара, можливо, йому потрібен психолог!

Дослідники з Будапештського університету провели різні тести з 217 собаками породи бордер-коллі у віці від шести місяців до 15 років, щоб визначити їх особистість і зміни в настрої з віком. Вчені виявили, що коли собаці близько трьох років, початок середнього віку, їх схвильованість і задоволення від переживання нових ситуацій зменшуються. Так у своєму дослідженні, яке було опубліковано в журналі Scientific Reports, вчені прийшли до думки, що характер собак змінюється протягом їхнього життя.

Автори повідомляють, що крім того, що з віком собаки починають з меншим ентузіазмом ставитися до всього нового, інші риси характеру тварин також піддаються певним коливанням. Так, наприклад, такі якості, як уважність і здатність собак справлятися з важкими ситуаціями, розвиваються до трьох років, а потім, десь до шести років вони «встають на плато».

Однак деякі риси характеру залишаються незмінними. Особливо активні собаки залишаються енергійними протягом багатьох років, в той час як ледачі пси завжди будуть млявими. А ось собаки, яким в ранньому віці складно справлятися з негараздами, з віком лише трохи краще переносять розчарування. Вчені також відзначають, що товариськість собаки залишається постійною протягом усього її життя, тому сором’язливий щеня не стане більш комунікабельним з віком.

Цікаво, що дослідження тривало кілька років. Через чотири роки вчені знову покликали власників тих же собак пройти повторні тести. “Спостереження за одними і тими ж собаками протягом чотирьох років дозволило нам вирішити не тільки питання про стабільність особистості, але і про те, чи існують індивідуальні відмінності в розвитку особистості”.