Авто

Автомобілістам розповіли, як продовжити термін служби гальмівних колодок

Авто

Стан гальмівних колодок залежить не від швидкості їзди, а від досвіду водія. Якщо автомобіліст водить правильно, то навіть при активній експлуатації гальмівні колодки будуть в хорошому стані. Автоексперти розповіли, як потрібно гальмувати, щоб продовжити термін їх служби.

Основне правило – гальмувати швидко. Якщо натиснути на педаль наполовину, то колодки можуть “схопити” диск неповністю. Через те, що гальмування розтягується, диск гріється. Якщо педаль ослабне – це проблема, як і посилений тиск. Колодки можуть “скам’яніти” і розшаруватися. Краще гальмувати двигуном і потроху тиснути на гальмо, як це роблять професійні автогонщики, повідомляє Autufuct.

Гальмувати двигуном, як відзначають експерти, нескладно. Необхідно послідовно перемикатися з однієї швидкості на іншу, знижуючи передачі. Наприклад, з третьої переходити на другу швидкість, після на першу. Тоді автомобіль гальмує за рахунок опору самого ДВС. Зазначається, що це корисно для двигуна, бо економить пальне. Механізм змащення починає функціонувати в повному обсязі.

Якщо гальмувати тільки колодками, то потрібно ударяти по педалі, щоб відчути «кивок» від машини. Тоді колодки “схоплюють” диск повністю і швидко надають автомобілю необхідне гальмування. На це достатньо двох-трьох секунд. Після можна послабити тиск на педаль гальма, щоб дати гальмівній системі охолодитися.