Авто

Американський гіперкар SSC Tuatara побив рекорд швидкості Koenigsegg

SSC Tuatara

Телевізійна компанія KPVM з містечка Пахрамп в американському штаті Невада повідомила про черговий рекорд швидкості, встановлений на автостраді State Route 160, що знаходиться поблизу. За словами журналістів, гіперкар SSC Tuatara поліпшив досягнення Koenigsegg Agera RS трирічної давності, тобто в двох спробах показав середню швидкість понад 447 кілометрів на годину. Офіційного повідомлення від виробника проте поки ще немає.

Свій рекордний заїзд Koenigsegg провів там же, поблизу Пахрампа, причому для цього використовували клієнтську Agera RS з опціональним пакетом збільшення потужності, який доводить віддачу твін-турбо мотора V8 5.0 до 1360 кінських сил і 1371 Нм крутного моменту. У першій спробі шведський гіперкар розігнався до 437 кілометрів на годину, а в другій — до 457. Середній показник в 447 кілометрів на годину і був записаний як новий світовий рекорд для дорожніх серійних машин.

З чуток, SSC Tuatara зміг розігнатися до 483 кілометрів на годину, але офіційно підтвердження цьому поки немає. У рух дводверку приводить V8 5.9 з двома турбокомпресорами і системою уприскування з двома форсунками на циліндр. На звичайному бензині двигун видає 1369 кінських сил, на суміші E85 — 1774 сил. У пару до «вісімки» запропонований семиступінчастий «робот» Automac Engineering. До 100 кілометрів на годину Tuatara розганяється за 2,5 секунди. Чверть милі проходить за 9,75 секунди. Розрахункова “максималка” – 312 миль на годину або 502 кілометри на годину.

Читайте також:  Митники заарештували партію авто з Америки: що стало причиною

Загалом, не виключено, що «Туатаре» вдалося заодно побити і ще один рекорд, встановлений прототипом Bugatti Chiron на випробувальному полігоні Volkswagen в Ера-Лессін. Тоді доопрацьованому разом з фірмою Dallara купе вдалося досягти швидкості 304,773 милі на годину (490,484 кілометра на годину), але тільки в одному напрямку. Від повторного заїзду відмовилися, так як трасу порахували недостатньо безпечною, а згодом і зовсім відреклися від проведення швидкісних заїздів.

Залишити коментар