Економіка

У Раді і Кабміні зробили прогноз щодо курсу гривні

Обмін валют

У парламенті й уряді єдині в думці, що до кінця року сильного курсового коливання бути не повинно.

На цей момент в Україні немає причин для зростання курсу долара, вважає голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Про це він сказав в інтерв’ю ТСН.

“По-перше, пік виплат ми пройшли. По-друге, у нас немає жодного макроекономічного показника, який би свідчив про тиск на гривню”, – зазначив він.

За його словами, ніяких підстави говорити, що “курс буде стрибати”, немає. А якщо і будуть, то на них своєчасно реагує Національний банк.

Читайте також:  Мінфін назвав суму виплат за боргами до кінця року

У свою чергу, міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю thepage.ua висловив думку, що до кінця року курс долара сильно не зміниться.

“Тобто будуть певні коливання. Зараз у нас є девальваційний тренд. Він може швидко змінитися на ревальваційний під впливом тих чи інших факторів. Знову ж таки, щоб усі зрозуміли, ключове завдання – обсяги цих коливань. Якщо це коливання плюс-мінус 10%, то це нормально”, – зазначив він.

Міністр не бачить підстав для курсу по 30 гривень і наступних проблем з МВФ.

“Знову ж фактор МВФ більше технічно політичний, ніж такий, який реально впливає на цю ситуацію. Впливає на ситуацію з обмінним курсом: експорт-імпорт, приплив валюти в країну, витік валюти з країни, інвестиції. МВФ – це також один з факторів припливу валюти в країну. Але це не основний фактор, а лише один з них”, – додав Марченко.

Читайте також:  Облгази встановили рекордні тарифи на газ

Відзначимо, минулого тижня гривня зміцнювалася, а на цьому знову падає. Офіційний курс на 15 жовтня встановлений на рівні 28,31 грн за долар (+6 копійок).