Наука

Вчені довели, що «протилежності не притягають»

Протилежності

У 1987 році дослідники з університету Мічігану припустили, що роки пережитих подій і емоцій призводять сімейні пари до подібності з-за однакових зморшок і виразів обличчя. Однак нова робота вчених зі Стенфордського університету говорить про те, що з часом подружжя не стають більш схожими, проте спочатку люди схильні вибирати схожого на себе партнера.

Невідомість завжди інтригувала цікавість людини. Можливо, саме тому в народі часто говорять про те, що протилежності притягуються. Як би не так! Вчені зі Стендфордського університету вважають, що для шлюбу ми вибираємо «собі подібну» людину.

Читайте також:  Японські дослідники показали світу зібрані зразки астероїда

Отримані результати свідчать про те, що протилежності все-таки не притягуються, так як люди шукають партнера з тими ж рисами характеру і зовнішніми даними, що і вони самі. Свої висновки вчені опублікували в журналі Scientific Reports.

Вчені з Мічиганського університету висунули свою теорію більше 30 років тому. Тоді вони вивчили фотографії пар, які перебували в шлюбі близько 25 років. Після порівняння зображень (на початку шлюбу і в момент проведення дослідження) вчені прийшли до висновку, що «дійсно спостерігається збільшення подібності після 25 років спільного проживання».

“Двоє людей, які живуть разом протягом тривалого періоду часу, стають схожими один на одного завдяки повторній емпатичній мімікрії”, – йдеться в дослідженні 1987 року. “Споріднена” подібність, отже, може бути не тільки питанням загальних генів, але і питанням тривалого соціального контакту”.

Читайте також:  Вчені виявили ще одну схожу рису між людиною і мавпою

Однак група вчених зі Стенфордського університету вирішила перевірити ці висновки. Дослідники виявили, що особи подружжя були схожі вже на початку шлюбу, проте у них не з’являлися нові схожі риси з часом.

Автори також провели своє порівняння, для цього вони вивчили зображення осіб 517 пар, зроблені на початку їхнього шлюбу, а потім від 20 до 69 років потому. Вчені показали ці фотографії і іншим людям, щоб ті порівняли одного чоловіка з шістьма різними людьми (одна людина з шести був реальною парою пропонованого людини). Як виявилося, люди змогли з’єднати “цільову людину” з його чоловіком незалежно від того, коли був зроблений знімок, а також відзначили, що особи подружжя з часом стали менш схожими.