Технології

ЗМІ: уряд США вимагатиме від Google продати браузер Chrome

Google Chrome

За даними американського видання Politico, Міністерство юстиції США спільно з генеральними прокурорами Штатів може незабаром зажадати від компанії Google продати браузер Chrome. Таке рішення журналісти пов’язують з порушенням корпорацією антимонопольного законодавства. При цьому під загрозою знаходиться і рекламний бізнес компанії.

Як стверджує джерело, американське відомство звернулося до конкурентів Google і сторонніх компаній з метою з’ясувати, яка частина бізнесу пошукового гіганта має найбільший вплив на ринку. В результаті більшість респондентів вказала на браузер Chrome як на частину бізнесу, який техногігант повинен продати. За словами журналістів, міністерство також розглядає варіант обмеження використання Компанією інформації, що збирається додатком.

Повідомляється і про розгляд відомством можливості продажу частини рекламного бізнесу Google. Настільки пильне вивчення компанії викликане Антимонопольним розслідуванням представників Конгресу США, які підозрюють Google, Apple, Amazon і Facebook в порушеннях антимонопольного законодавства. Зокрема, Google звинувачується у вимозі до виробників встановлювати фірмові додатки за замовчуванням. До того ж браузером Chrome користується 60% власників комп’ютерів і 37% користувачів мобільних пристроїв на території США.

Глобальний ринок цифрової реклами зараз оцінюється в 163,3 мільярда доларів. На початку 2020 року Google заявила, що в наступні два роки повністю відмовиться від використання файлів cookie, які вважаються ключовим інструментом для видавців і рекламодавців. За оцінкою експертів Google, таке рішення знизить дохід від реклами новинних агентств на 62%.

Читайте також:  Названо ключові особливості і ціна нової версії iPhone SE

Джерело: politico.com