Задавайте більше питань, щоб знайти своє покликання

Як відшукати своє життєве призначення

Як не втратити свою індивідуальність в цьому величезному непривітному світі і знайти саме ту роботу, яка буде приносити максимум задоволення? У фахівця з кар’єрного росту Рагхава Харана (Raghav Haran) є кілька рекомендацій на цей рахунок. Наводимо переклад його роздумів від першої особи.

Рагхав Харан (Raghav Haran)

Тренер по кар’єрному росту. Допомагає амбітним людям знайти роботу, використовуючи нестандартні методики. Працював в таких великих компаніях, як Shutterstock і TrueVenture. Вивчив іспанську мову за вісім тижнів.

Одним з найбільш шокуючих відкриттів для мене стало те, що дуже малій кількості людей на мене дійсно не байдуже. За винятком пари-трійки близьких друзів, зрозуміло. Що ж стосується решти, то максимум, на що вони були здатні, – це написати мені співчутливе повідомлення в Facebook, якщо раптом дізнавалися, що сталося щось недобре. З цією сумною правдою мені довелося змиритися.

Викладачі, вчителі та батьки з ранніх років розпестили нас своєю турботою і опікою. Ми звикли, що завжди є людина, здатна взяти нас під крило. Хтось завжди говорив нам, що робити. Єдине, що було потрібно від нас в дитинстві, – це слухатися і не порушувати правил. І все було чудово. А потім зовсім раптово почалося доросле життя, і реальний світ при найближчому розгляді виявився не найприємнішою річчю.

Як знайти своє покликання

Ніхто вже не говорить нам, що робити, коли справа доходить до вирішення важливих питань. Хочете налагодити з кимось стосунки? Зробіть це самостійно. Хочете знайти роботу, яка буде дійсно подобатися? Все у ваших руках. Хочете, щоб вас завжди оточували вірні друзі, готові прийти на допомогу? Здається, ви вже знаєте, якою буде відповідь.

Ситуація особливо загострюється, коли справа стосується нашої кар’єри. Нам здається, що ми застрягли і просто тупцюємо на місці, нікуди не рухаючись. Ми знаємо, що є речі, які нам подобаються, ми мріємо про те, щоб заробляти цілу гору грошей, займаючись улюбленою справою, але чіткого плану дій, який допоміг би досягти бажаного результату, у нас немає.

Ми несвідомо чекаємо когось, хто прийде і допоможе, вирішить всі наші проблеми і направить куди потрібно. Чекаємо того, хто зможе знову взяти нас під свій захист і почати піклуватися. І який же сили настає розчарування, коли ми усвідомлюємо, що таку людину в природі не існує.

Однак, перш ніж ми це зрозуміємо, пройдуть роки. Ми виявляємо себе все на тій же нудній роботі, де витрачаємо даремно свій час і таланти, відчуваючи себе неможливо дурними і нікому не потрібними. Давайте переконаємося, що прямо зараз цього не відбувається з вами. Нижче наведено кілька порад щодо того, як знайти своє життєве призначення.

1. Стукайте в закриті двері

Багато з нас навіть не починають шукати роботу, яка б приносила задоволення, тільки зі страху зазнати невдачі. Ніхто не хоче відчувати себе непотрібним і відкинутим. Отримавши відмову, ви починаєте думати, що недостатньо хороші для бажаної посади, а це насправді не так. Не потрібно займатися самокопанням. Сприймайте відмову як можливість розібратися в собі, оцінити свої можливості і зрозуміти, на чому конкретно вам хотілося б зосередитися.

Стукайте в закриті двері

Єдине, чого хочуть від вас роботодавці, – це щоб ви справно виконували свої обов’язки і вирішували проблеми в міру виникнення. Дайте їм зрозуміти, що ви саме та людина, яка розуміє стан справ і здатний знайти вихід з ситуації, що склалася. Не бійтеся пробувати нове і намагайтеся не втрачати жодної можливості.

2. Поставте собі чітку мету

Тисячі компаній щодня розміщують тисячі оголошень в надії відшукати співробітників, які б їм підійшли. Ринок праці постійно в когось потребує. У сучасному світі все спростилося до неможливості: досить мати доступ до інтернету, щоб бути в курсі, кому, де і хто потрібен. Тільки подумайте, як же сміховинно нерозумно ви будете виглядати, якщо не скористаєтеся цим.

Ринок праці постійно в когось потребує. Не пропустіть цей мільйон можливостей!

Щоб не загубитися в океані інформації, вам варто чітко визначитися з тим, чого ви хочете і на яку посаду претендуєте. Чим чіткіша мета, тим більше шансів отримати перевагу перед тими кандидатами, хто поки ще в роздумах і не поспішає з рішенням, зважуючи всі за і проти.

3. Задавайте більше питань

Багато хто думає, що відповіді на всі питання можна знайти, якщо заглибитися в себе і зайнятися самоаналізом. Переоцінюючи цінності або по цеглинці аналізуючи свої вчинки, ми сподіваємося знайти якусь деталь, виправивши яку можна було б все прояснити. І тоді ми точно будемо знати, в якому напрямку рухатися далі. На жаль, зовсім ні. Так це не працює.

Знаєте, що відбувається зі стартапами з Кремнієвої долини, які мають блискучу ідею, але абстрагуються від вимог ринку і споживачів? Вони стають банкрутами. Так, їхня ідея, без сумніву, була просто чудовою, але чомусь виявилася не потрібною абсолютно нікому.

Задавайте більше питань, щоб знайти своє покликання

Так само і з роботою. Ви не можете відповідати бажаній посаді, якщо не знаєте нічого про вимоги ринку. Потрібно завжди бути в курсі подій, що відбуваються. Це означає, що в процесі пошуку роботи необхідно постійно моніторити ситуацію, знати все про роботодавців і людей, що займають посаду, в якій ви зацікавлені. Потрібно не соромитися задавати їм питання.

Які обов’язки ви виконуєте щодня? Чи подобається вам ваша робота? Ви не шкодуєте про те, що займаєте цю посаду? Чи достатньо ви незалежні в прийнятті робочих рішень? Які проблеми вирішує ваша фірма? Чим ви хочете зайнятися через рік? А як щодо п’яти років? Не бійтеся бути цікавим і зацікавленим, це найкращий спосіб розвідати обстановку і не витратити роки, рухаючись по хибному шляху.

4. Знайдіть свою пристрасть і йдіть за нею

Пристрасть – це така річ, яку потрібно розвивати. Вона не буде чекати вас за рогом, її потрібно виростити. Ви весь час повинні щось робити, не сидіти на місці. Причому намагатися робити це якомога краще, ставати справжнім майстром у своїй області. І ось тоді можна буде сказати, що процес запущений – пристрасть не змусить себе довго чекати і обов’язково з’явиться. Немає сенсу говорити: «Я не знаю, яка у мене пристрасть». Потрібно просто зізнатися собі в тому, що ви поки її не можна намацати.

Кел Ньюпорт (Cal Newport), вчений, автор кількох бестселерів про роботу і мотивації

Твердження «Виберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті» свідомо абсурдно. Навіть улюблена робота часом має властивість перетворюватися на справжнє пекло. І це нормально.

Все, що вам потрібно для початку, – це знайти заняття, яке буде здаватися вам цікавим більшу частину робочого часу. Опануйте з ним, розберіться з деталями, зрозумійте, які ваші сильні сторони, завоюйте довіру колег, отримаєте перші результати, зробіть своїх клієнтів щасливими.

Поступово ви станете впевненішим в собі і в своїх силах, помітите перші видимі результати і почнете пишатися ними і самим собою. Маленькими кроками, повільно, але вірно ви будете рухатися до набуття справжньої пристрасті і почуття приємного задоволення від виконаної роботи. Головне – почати діяти. Дерзайте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *