Наука

Земля виявилася не кращою планетою для життя у Всесвіті

Космос

Незважаючи на те що Земля унікальна, за межами Сонячної системи можуть існувати і інші населені світи. Більш того, за словами вчених, вони знайшли більше двох десятків планет, умови на яких куди краще підходять для життя, ніж на нашій власній.

На даний момент астрономи знайшли за межами Сонячної системи близько 4500 екзопланет. На думку вчених, деякі з них можуть бути населені. До появи надпотужних телескопів визначити це неможливо, проте є критерії, що дозволяють вивести певні закономірності появи життя. В ході попередніх досліджень були названі 24 кандидати, на вивченні яких і будуть зосереджені зусилля наукової спільноти.

Читайте також:  З'ясувалося, як загибель вихованця впливає на психіку дитини

“З появою нових космічних телескопів ми отримаємо більше інформації, тому важливо вибрати деякі цілі. Ми повинні зосередитися на певних планетах, на яких є найбільш багатообіцяючі умови для складного життя”, — діляться своєю думкою вчені.

Однією з небезпек, що підстерігають на шляху пошуків, може бути спроба виявити щось занадто схоже на Землю. Тим часом наша планета не найкраще місце для формування життя. Наприклад, Сонце належить до класу зірок з невеликим терміном життя — всього 10 мільярдів років, при цьому 4,5 з них вже пройшли. Саме тому краще, якщо це буде карликова зірка, здатна виробляти тепло від 20 до 70 мільярдів років. Не менш важливі вік, маса і розміри планети. Вона не повинна бути занадто старою, при цьому потрібно, щоб її маса була до 1,5 разів більше, ніж у Землі, що дозволить довше підтримувати тепло, а також забезпечить достатню гравітацію для утримання атмосфери.

Читайте також:  Вчені встановили максимально можливу швидкість звуку

Ще краще, якщо середня температура на поверхні буде на 5 градусів вище Земної. Ключем до формування життя називається вода. Чим її більше, тим краще, адже це повинно значно підвищити шанс на появу мікроорганізмів. На жаль, жодна з 24 планет не відповідає всім умовам. Хоча одна з них підходить за чотирма критеріями, що робить її більш привабливим місцем для життя в порівнянні з Землею.

Джерело: phys.org

Залишити коментар