Авто

Новим автомобілем Папи Римського став водневий седан Toyota

папамобіль Toyota Mirai

Папа Римський Франциск обзавівся новим службовим автомобілем. Глава Римської католицької церкви пересів на водневий седан Toyota Mirai, щоб звернути увагу на проблеми екології. Як повідомляє Motor1, спеціально для Понтифіка Mirai модернізували: машина позбулася частини даху, обзавелася спеціальним каркасом і підніжкою для охорони.

папамобіль Toyota Mirai

Переплутати “папамобіль” зі звичайним Toyota Mirai неможливо: автомобіль для понтифіка відрізняється перекомпонованим салоном, замість сидінь другого ряду на високому постаменті встановлено єдине крісло, звичний дах відсутній — навколо трубчастого каркаса зібраний скляний навіс.

Читайте також:  Автомобілістам розповіли, як продовжити термін служби гальмівних колодок

папамобіль Toyota Mirai

Інтер’єр утилітарний: ніяких елементів розкоші всередині немає, матеріали практичні, електрорегулювання відсутні. Можна відзначити тільки висувні сходи для зручності посадки/висадки, а також нехитрі підлокітники. В ході урочистих церемоній Папа Римський зможе спілкуватися з паствою стоячи, тримаючись за поручень; для охорони передбачена підніжка позаду заднього бампера.

папамобіль Toyota Mirai

Підкреслено скромний підхід до транспорту — відмінна риса Папи Римського Франциска. Попередники воліли ексклюзивні позашляховики Mercedes-Benz і Range Rover, але нинішній понтифік вважає недоречним пересуватися на розкішних машинах.

папамобіль Toyota Mirai

Водневу Toyota Mirai вручали понтифіку Франциску місцеві керівники японської марки – віце-президент Toyota Europe Мігель Фонсека і глава підрозділу Toyota Italy Мауро Каруччо. Вперше на екологічно чистому седані Франциск проїхав в листопаді 2019 року в ході візиту до Японії. Автомобіль на паливних елементах сподобався татові, і через 11 місяців воднева Toyota стане повсякденним транспортом.

Читайте також:  Водії яких автомобілів частіше за інших порушують ПДР

Технічно Toyota Mirai для Папи Римського нічим не відрізняється від звичайних седанів. Автомобіль приводить в рух 154-сильна (335 Нм) установка, паливний бак вміщує п’ять кілограмів водню, яких вистачає на 500 кілометрів пробігу. Заправок на водні у Ватикані немає (найближча в 15 кілометрах), але понтифіка це не бентежить.

Залишити коментар