Авто

Пожежники зізналися, що не підготовлені до гасіння електрокарів

Пожежа Tesla

Пожежники США зізналися, що не підготовлені до гасіння електрокарів і гібридних автомобілів. Майже третина опитаних американських пожежників взагалі не навчені гасінню “батарейних” автомобілів; половина вогнеборців не отримували інструкції і протоколи, як діяти у випадки аварії/загоряння електричного транспорту, передає Bloomberg.

Національна рада з безпеки на транспорті (NTSB) дійшла висновку, що тільки 25 відсотків американських пожежників підготовлені до гасіння електрокарів і ознайомлені зі специфікою боротьби з вогнем у випадках, коли полум’ям охоплені акумуляторні осередки.

Кожен другий пожежник, опитаний Національною радою з безпеки на транспорті, зізнався, що не проходив інструктаж з гасіння літій-іонних батарей електромобілів; майже ⅔ пожежних департаментів і добровольчих підрозділів пояснили відсутність алгоритму дій і технічних засобів для гасіння електрокарів нестачею фінансування.

Читайте також:  Перший електромобіль Porsche розбили через 20 секунд після старту

Станом на кінець 2018 року, в середньому пожежі відбувалися тільки в трьох відсотках дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками. Частка катастроф, в яких загорялися електромобілі, ще менше — не більше двох відсотків.

Однак популярність електрокарів стрімко зростає, а з гасінням літій-іонних батарей є складнощі: виникає загроза вибуху або ураження вогнеборців електричним струмом, а вже погашені акумулятори мають схильність до самозаймання.

Залишити коментар